(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Лічильники тепла. Поки на папері…

  • 17 червня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 258
  • Автор: admin
  • 0
До уваги учасників зборів доповідачі надали інформацію про результати двомісячника благоустрою, організацію літнього оздоровлення дітей міста. Заступник міського голови Людмила Ковальова розповіла про виконання бюджету міста Борисполя за I-й квартал 2015 року. 
Найцікавішим виявилося питання про встановлення теплових лічильників у багатоповерхових будинках нашого міста. Начальник управління житлово-комунального господарства Володимир Аврамчук коротко ознайомив з програмою енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках міста Борисполя на 2015– 2018 роки. Цією програмою передбачається, зокрема, і встановлення лічильників тепла Нині цього потребують 217 будинків. Кошти бюджету планують спрямувати на придбання, власне, лічильників. Фінансування розробки проектно-кошторисної документації, виконання експертизи проектної документації (відповідно до чинного законодавства), виконання робіт і послуг з установки лічильників відбуватиметься за кошти громадян. Відбір об’єктів для термомодернізації будівель житлового фонду на відповідний бюджетний рік здійснюватиметься виконавчим комітетом міської ради. Зі слів доповідача, міська рада надасть підтримку тим мешканцям будинків, які самі ініціюють вирішення цієї проблеми.
Чи необхідна місту така програма? Однозначно так. Я на власному прикладі можу підтвердити, що наявність лічильника призведе до економії коштів на опалення до 20–40 %. 
За останні роки на громадських слуханнях я вже неодноразово порушував питання встановлення лічильників тепла у нашому місті. Проте щоразу від керівництва міста чулися відмовки з різних приводів. Офіційно — пояснювали відсутністю коштів у бюджеті. Однак основною причиною, як мені здається, було те, що виконком був зацікавлений виставляти більші рахунки без необхідного обліку тепла. Зараз же за рахунок перевиконання бюджету, в тому числі і за рахунок акцизу від продажу спиртних напоїв і тютюну, маємо хоча б для початку таку програму. 
Хочеться сподіватися, що деякі мешканці Борисполя ще в цьому році (році місцевих виборів, коли всі все обіцяють) пройдуть той складний шлях до лічильника у власному будинку. Умовами такого встановлення є створення будинкових комітетів та збір коштів, проведення тендеру та закупівля лічильників, проектування та встановлення. 
Окрім підтримки цієї програми, громадська рада також рекомендувала виконавчому комітету все ж розглянути питання повного фінансування встановлення лічильників тепла за рахунок коштів міського бюджету.
Олег ВЕРЕС,
громадський активіст
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.