(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Паталого-анатомічний корпус невдовзі відкриють

  • 15 липня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 423
  • Автор: admin
  • 0
Тривають останні роботи перед прийняттям першої черги будівництва паталого-анатомічного корпусу. Нещодавно автору цих рядків випало побувати під стінами новенької споруди на території Бориспільської центральної районної лікарні на робочій нараді, в якій взяли участь міський голова Анатолій Федорчук, перший заступник міського голови, депутат Київської обласної ради Микола Корнійчук, головний лікар Бориспільського району Олександр Щур, завідувач хірургічним відділенням Юрій Пасенченко, проектант та виконавці будівельних робіт з ПрАТ Агробудмеханізація».
 
На очах в учасників наради якраз завантужувалися і вивозилися останні будівельні вагончики. Масштаби новітнього моргу вражають: підвал + 2 поверхи, побудовані у сучасному стилі, холодильники, морозильні камери, операційні кімнати, ліфти, два приймальні і один випускний пункти…
Як було почуто з вуст Миколи Корнійчука, будівництво було хоч і довготривалим, проте здійснювалося лише за кошти міста. У споруді міститимутся: у лівому крилі — власне, морг, куди прийматимуться тіла померлих природньою смертю, а в правому — судово-медична експертиза, до якої привозитимуть тіла людей, які пішли з життя з інших причин. Спочатку запрацює відділення моргу. Його планують запустити у серпні. Оскільки проект мав певні недоліки, то нині були внесені до нього останні корективи. Наприклад, медики бідкалися, що у двері приймального пункту, які розміщені на метровій висоті (такий проект!), санітаркам важко буде піднімати тіла померлих, тож було вирішено, що морг додатково обладнають електро-механічним підйомником. Далі вантаж пересовуватиметься на спеціальні носилки на колесах, у яких також вмонтований підйомник, аби мати можливість підняти тіло померлого на потрібну висоту, на якій знаходиться холодильна камера. Що цікаво, що дверцята холодильних камер ззовні зачинятимуться на ключ, а зсередини відчинятимуться спеціальною педаллю в замку, на яку просто можна натиснути ногою! Вочевидь, це було зроблено на той випадок, коли «небесна канцелярія раптом надасть відстрочку якійсь душі». 
Близько 1 млн. 200 тис. грн. потрібно буде на придбання найнеобхіднішого внутрішнього обладнання, хоча проектом передбачене придбання внутршнього обладнання у розмірі 9 млн. грн. Спершу у лівому крилі працюватимуть працівники моргу і судово-медичної експертизі разом. Всього — 13 осіб. Коли ж введуть в експлуатацію праве крило, то судмедексперти перейдуть до «себе».
Оскільки новий паталого-анатомічний корпус матиме обласне підпорядкування, депутат облради сподівається і на фінансування з області, а також, що в нічний час там обов’язково буде черговий, а не так, як у випадку зі старим моргом, коли в означеному місці лікарні був ключ, і процес використання моргу був неконтрольованим. Нині, за словами М. Корнійчука, у старій споруді моргу перебуває близько десятка тіл, завезених з району, і ніхто їх звідти не забирає. Коли почне функціонувати новий морг, старий розберуть, а територію, де він був, заасфальтують. Є надія, що через два місяці запрацює і нова судмедекспертиза.
Вадим ШАПОШНІКОВ.
Фото автора.
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.