Встановлення лічильника обліку теплової енергії чи гроші на вітер?
- 15 липня 2015
- Відгуків: 0
- Переглядів: 346
Питанням встановлення лічильника тепла в одному з будинків у місті Бориспіль я займалась ще з 2012 року. І не за для того, щоб заробити собі якісь «бонуси», а щоб економія коштів людей, в тому числі і моїх, була реальною. Про економію коштів від нашої міської влади ми чули дуже давно, але реально на кишенях простих бориспільців це аж ніяк не відображалося. Тому щороку разом з небайдужими громадянами писала листи до міської влади встановити нам лічильник тепла на будинок.
Так минали 2012, 2013, 2014 роки… відповіді були, можете самі здогадатися які. Тобто були пусті відписки, бо в насправді наша міська влада не була зацікавлена в економії коштів простих громадян, а, навпаки, це було навіть вигідно — не надавати послугу з теплопостачання в повному об’ємі, а кошти збирати з громадян «по повній» (вигідний бізнес). Але настав 2015 рік і тарифи на комунальні послуги зросли до небес, до того ж скоро місцеві вибори (я думаю, що саме вибори тут зіграли основну роль) і по телебаченню, в газетах розпочався шум (поки що тільки шум) з приводу облаштування будинків у Борисполі лічильниками тепла. Хочеться запитати, чому ніхто не чув і не звертав увагу на жителів міста ще в 2012 році, коли ми за ці роки могли реально зекономити, якби ви раніше розпочали свою програму енергозбереження і хоч би трохи переймалися проблемами людей?
Отже, влада нам дозволила напередодні виборів встановлювати лічильники тепла. Що для цього потрібно? Власники квартир багатоповерхового будинку повинні домовитися між собою про встановлення такого лічильника і вибрати такого собі організатора, однак це не означає, що ви повинні створювати ОСББ, це може бути просто разова самоорганізація власників квартир.
Якщо у вас вимагають створити ОСББ чи іншу організаційну форму, хай вкажуть на норму закону, якою це передбачено. Далі обирається підрядник на встановлення лічильника, отримуються технічні умови від теплопостачальника, підрядник повинен розробити індивідуальний проект на кожен будинок; вибараєте тип лічильника і регулятора тепла.
Вибирайте тільки ті лічильники, які занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки. Підрядник на встановлення лічильника погоджує робочий проект у теплопостачальника. Власники квартир у будинку скидуються грошима на купівлю і встановлення вибраного й погодженого лічильника і регулятора. Не сподівайтеся, що хтось за вас заплатить, тим більше — міська влада. Організовується зустріч мешканців будинку, управляючої компанії будинку, теплопостачальника і подрядника з монтажу лічильника. Теплопостачальник пломбує лічильник.
З кожним окремо повинен укладатися договір, де обов’язково зазначається розрахунок за тепло (ціна договору). Тоді буде справді економія! Але не забувайте, що так швидко встановити лічильник тепла, як написано, вам не вдасться, адже стара бюрократична міська влада нікуди не поділася. Тож доведеться чекати відповідь на звернення про встановлення лічильника місяць, потім ще місяць на розробку проекту, технічних умов… і так далі. Минуть місяці, поки ваша справа зрушиться з місця, а там вже й вибори пройдуть, і знов у кріслах — стара бюрократична влада. А після виборів вже точно ніхто нікому лічильники не дозволить встановлювати.
Ще одне питання, яке суттєво вплине на вартість тепла навіть за умови встновлення лічильника. Плата за опалення під’їзду — це ще одна проблема — енергоефективність будинку. Хочу зазначити, що утеплення своїх стін пінопластом не дасть вагомого результату, допоки ЖЕК не проведе утеплення всього будинку, а також даху, не встановить вікна та не утеплить стіни під"їзду, бо це знову будуть «гроші на вітер». Сподіваємося, що перед виборами дуже гарні люди нам ще й відремонтують під’їзди, а після проведеного ремонту роздадуть морозиво з гречкою…
Ольга ДИННИК,
громадський активіст, член БМПО ВО «Свобода»