(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Очільник Бориспільщини: «Наша мета — енергетична безпека та незалежність»

  • 31 липня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 272
  • Автор: admin
  • 0
У понеділок, 27 липня 2015 року, відбулося підписання Меморандуму про партнерство, співпрацю та взаємодію між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Бориспільською районною державною адміністрацією Київської області.
 Учасники підписання меморандуму — голова Держенергоефективності Сергій Савчук та голова Бориспільської РДА Дмитро Воронін — домовилися про наступне:
- здійснення заходів щодо зменшення обсягу споживання енергоресурсів,
- акцентування уваги на екологічно чистому виробництві енергії, а також використанні відновлюваних джерел енергії на території Бориспільського району,
- створення сприятливих умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у сферу енергоефективності,
- співпраця у галузі енергетики, заснованої на використанні біологічних видів палива,
- сприяння проведенню енергетичного аудиту для реалізації проектів модернізації, реконструкції та будівництва нових енергоефективних об’єктів, сміттєспалювальних заводів, вітряних та сонячних електростанцій, тощо.
- укладення енергосервісних договорів,
- встановлення енергозаощаджувального обладнання,
- розповсюдження інформації через засоби масової інформації щодо ефективного та ощадливого споживання паливно-енергетичних ресурсів,
- проведення спільних заходів з метою висвітлення інвестиційного потенціалу Бориспільського району Київської області та залучення інвесторів у сферу підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії.
Крім того, районна державна адміністрація зобов’язується підготувати проект рішення та внести на розгляд сесії районної ради зміни до бюджету на 2015 рік в частині спрямування коштів на обладнання бюджетних установ та організацій приладами обліку тепла та гарячого водопостачання з метою раціонального споживання природних ресурсів та підвищення рівня енергетичної безпеки.
«Держенергоефективності підтримує ініціативи міст, в яких відшкодовуватимуть частину відсотків за кредитами, залученими населенням та ОСББ на утеплення житла. Для нас та для держави в цілому важливо, щоб у кожному місті та селищі знали про програми з енергоефективності та активно долучалися до них», — прокоментував оновлення програми енергозбереження в Бориспільському районі голова Держенергоефективності Сергій Савчук. «Держава відшкодовує частину суми кредиту на придбання «негазового» котла, енергозберігаючого обладнання або матеріалів, а за рахунок місцевих або регіональних програм передбачається відшкодування частини відсотків за кредитами», — нагадав пан Савчук. У результаті матимемо потужний синергетичний ефект. «Населення отримуватиме подвійну допомогу від держави, а кількість реалізованих заходів з енергозбереження у всій країні постійно збільшуватиметься», — наголосив Сергій Дмитрович.
«Підписання меморандуму — це великий поштовх в розвитку енергетичної галузі регіону. Адже основна наша мета — енергетична безпека та енергетична незалежність, — пояснює голова Бориспільської районної держадміністрації Дмитро Воронін. — Днями на сесії районної ради було прийнято зміни до Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Бориспільського району на 2013-2018 рр. Згідно цієї програми, передбачається відшкодування за рахунок місцевих бюджетів частини відсотків за кредитами, отриманими населенням, на утеплення стін, підвалів, дахів, встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна вікон, встановлення твердопаливних котлів. Що стосується енергозбереження для бюджетної сфери, то планується заміна ламп розжарювання на енергозаощаджувальне обладнання. Йдеться і про 100%-ве забезпечення бюджетних установ та організацій приладами обліку».
Підписання меморандуму відбулося в рамках роботи Форуму «Впровадження енергоефективних технологій — крок на шляху до енергетичної незалежності Бориспільського району». У заході взяли участь заступник голови Київської обласної державної адміністрацї Олег Корбан, генеральний директор Electric Marathon International Андрій Білий, в.о. голови Бориспільської районної ради Іван Недогибченко. Вони мали змогу поділитися досвідом та ознайомитися з роботою електрокарів та сігвеїв, що були представлені на виставці біля приміщення РДА. Зокрема, заступник голови Київської облдержадіміністрації Олег Корбан та голова Бориспільської райдержадміністрації Дмитро Воронін особисто проінспектували, як працює сігвей або, як його ще називають, електричний самокат (скутер).
Від своїх побратимів сігвей відрізняється тим, що його колеса розташовані з боків, паралельно один одному. Швидкість і напрямок руху регулюється корпусом людини, яка стоїть обома ногами на невеликому майданчику між колесами. При нахилі корпусу вперед сігвей починає рух, і чим більше нахил корпусу, тим більшу швидкість набирає самокат. Вона може досягати 20 кілометрів на годину. Орієнтовна вартість такого транспорту становить понад 7 тис доларів.
На виставці були презентовані й електрокари Nissan LEAF і Tesla MODEL S. Вони заряджуються від звичайної розетки в 220V. Заряду вистачає на 200 км. Максимальна швидкість, що розвивають електрокари, сягає 214 км/год. На українському ринку подібні машини коштують від 40 тисяч доларів.
У Бориспільській районній державній адміністрації впевнені, що майбутнє — за електричним видом транспорту. Тому в перспективі регіон планує відкрити на своїй території дилерський центр з обслуговування електрокарів, заправну станцію та продаж необхідних запчастин та обладнання для екологічно чистих автомобілів.
raybori.gov.ua
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.