(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Пільговий проїзд ніхто не скасовував

  • 07 серпня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 274
  • Автор: admin
  • 0
Питання безкоштовного проїзду у приміському транспорті сьогодні все частіше непокоїть пасажирів. Окрім того, що частина водіїв беруть до салону одного-двох пільговиків, то ще й у деяких маршрутках кудись зникли оголошення з переліком пільговиків, які мають право на безоплатний проїзд. Про це нам повідомила літня жінка, ветеран праці, яка змушена була чекати понад годину чергового автобуса до свого села, оскільки не мала грошей заплатити водієві. 
 
Є пасажири, які навіть не пред’являють свої посвідчення пільговиків, особливо пенсіонери та ветерани праці — щоб не розізлити водія і не створювати напружену ситуацію перед тим, як вирушити у дорогу. Інші посилають прокльони на адресу влади, лають водія і не бажають платити гроші. Звичайно, можна зрозуміти і перевізників, і водіїв також. Адже сьогодні дороге пальне, запчастини до транспортного засобу, а дороги вкрай розбиті… Та закон все ж залишається на боці пасажирів. Бо, незважаючи на різні спекуляції навколо цього питання, пільговий проїзд ніхто не відміняв.
То хто ж має право на безкоштовний проїзд? Скільки пільговиків може одночасно їхати у маршрутці? Про це ми запитали у перевізників і державних службовців.
У ПП «Атасс-Бориспіль» нам повідомили, що водій кожний рейс зобов’язаний брати до маршрутки усіх пасажирів-пільговиків! Тобто кількість їх необмежена! Окрім того, середа, коли деякі водії беруть більше пільговиків, — взагалі вигаданий день! У владних кабінетах радять пільговикам, яким відмовили у використанні їхніх прав, записувати номера автобусів і час їх відправлення та телефонувати перевізнику, який обслуговує цей маршрут. До таких водіїв будуть вживати адміністративних заходів.
В Управлінні соціального захисту надали затверджений перелік пільгових категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд на автобусному маршруті загального користування: 
- ветерани війни;
- особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- вдови та батьки померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- ветерани праці;
- жертви нацистських переслідувань;
- ветерани військової служби;
- ветерани органів внутрішніх справ;
- ветерани податкової міліції;
- ветерани державної пожежної охорони;
- ветерани державної кримінально-виконавчої служби;
- ветерани служби цивільного захисту, ветерани державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- вдови померлих ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту та ветеранів державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- особи, звільнені з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби;
- інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
- пенсіонерам з числа слідчих прокуратури;
- реабілітовані громадяни, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами;
- громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
- багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживає троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.
Лариса ГРОМАДСЬКА
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.