(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Через бездарність уряду українці взимку можуть залишитися без світла і тепла

  • 12 серпня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 266
  • Автор: admin
  • 0
Уряд лідера «Народного фронту» Арсенія Яценюка та владної коаліції в особі «Блоку Петра Порошенка», «Самопомочі», «Радикальної партії» та «Батьківщини» знову демонструє черговий приклад власної некомпетентності та унікальне вміння погіршувати якість життя народу. Не встигли українці прийти до тями після різкого зростання тарифів на комунальні послуги, як влада «ощасливила» їх новиною про те, що взимку громадяни можуть опинитися без світла та тепла.
 
Опалювальний сезон 2015-2016 в Україні — під загрозою зриву. Через гостру нестачу вугілля на теплових електростанціях половина підприємств енергетичного комплексу зупинилася. Також нам не вистачає близько 6 млрд. кубів газу, оскільки на їх закупівлю в Кабміну поки немає грошей. І це в той час, коли влада на всіх рівнях трубить про велике перевиконання бюджету!
Здавалось би, минулорічні відключення електроенергії мали змусити уряд Яценюка нарешті протверезіти і діяти та, засукавши рукави, реформувати галузь. Проте ні прем"єр, ні міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин палець об палець не вдарили, щоби здійснити реальні кроки з метою досягнення енергетичної незалежності держави та знищення корупційних схем і олігархічного монополізму. Старі схеми залишилися недоторкані. І плоди цього саботажу пожинають усі українці.
В енергетиці України, як і за часів Януковича, вагомі позиції посідає корпорація олігарха Рината Ахметова «ДТЕК». Їй належать як шахти Донбасу, так і великі теплові електростанції, які працюють на антрацитовому вугіллі. Оскільки нинішня влада відмовилася від боротьби з олігархами та повернення стратегічних підприємств у державну власність, як того вимагає «Свобода», то Ахметов так і залишився некоронованим королем електроенергії в Україні. В його руках опинився рубильник, з допомогою якого можна виключити світло в будинках українців.
Якби Яценюк і його коаліційний уряд були зацікавлені в тому, щоби в оселях українців було світло, вони б іще на початку весни розпочали реконструкцію всіх блоків ТЕС, які розраховані на антрацитову групу вугілля, для переходу на вугілля газової групи.
ТЕС і ТЕЦ, які працюють на антрацитовому вугіллі, можуть працювати і на іншому, зокрема тому, яке видобувається у Львівсько-Волинському або Дніпропетровському басейнах. Це означає, що вугілля, яке видобувається в тому числі на шахтах Нововолинська, стало би потрібним. Зникла б потреба у поспішному закритті шахт, знайшлися б ринки збуту. Однак для цього треба переобладнати наявні, ще радянські, станції на роботу з вугіллям газової групи. Проте уряд на цей рік не передбачив жодної копійки на переобладнання теплових станцій на неантрацитове вугілля.
Очевидно, доля і фінансове благополуччя Ахметова і російських окупантів для правлячої команди виявилися ближчими та зрозумілішими за долю українців і шахтарів Нововолинська. Дорогоцінний час був бездарно втрачений. І тепер Україна змушена в авральному порядку шукати вугілля для ТЕС. Так на наших очах відбувається новий провал уряду «сильного лідера». Замість енергетичної незалежності ми стаємо знову залежними від постачань електроенергії з Росії та від вугілля з приватних шахт Ахметова.
Нездатність і небажання коаліційного уряду на чолі з Арсенієм Яценюком вирішувати питання енергетичної незалежності України, ліквідовувати олігархічні монополії на ринках є ще одним свідченням того, що чинна влада неспроможна на рішучі системні перетворення. На те, чого від них вимагає український народ.
  
Анатолій Вітів,
голова Волинської «Свободи»  
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.