(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Право власності»

  • 23 жовтня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 250
  • Автор: admin
  • 0
Дуже часто нам доводиться чути слова: «Це моє», «Це моя власність», «Це належить мені». А чи задумувалися Ви над тим, що означають ці слова?  
У  сиву  давнину  все, що  мали  люди  належало племені, людському стаду. Але це і не дивно, адже самій людині на той час було дуже складно вижити. Та час минав, удосконалювалися знаряддя праці  і вже кожна людина могла забезпечити себе самостійно, мала свій одяг, свої знаряддя праці, а згодом своє житло і свою землю.
На сьогодні відповідно до законодавства «Право власності» — визначається,  як непохитне право власника на річ, майновий статок. Власник вправі самостійно володіти, користуватися та розпоряджатися  своїм  майном.  «Володіти» — означає наявність самого майна та вплив на нього,  «Користуватися» — право використовувати майно залежно від його призначення і отримувати від цього вигоду, «Розпоряджатися» — самостійно вирішувати долю майна (продавати, дарувати, передавати в спадок чи оренду).
Але кожний власник зобов’язаний закріпити за собою право власності, як того вимагає законодавство України, тобто пройти  певний  етап  фіксації та обліку майна (оформити право власності).
Що стосується земельних ділянок, то починаючи з січня 2013 року Державні акти на земельну ділянку не видаються. Однак це не означає, що громадяни не можуть оформити право власності на землю. Замість державного акту власник землі отримує Свідоцтво про право власності на нерухоме майно, яке видається органами державної реєстрації прав на нерухоме майно. Свідоцтво видається здебільшого при приватизації, поділі земельної ділянки на декілька частин чи об’єднанні в одну ділянку, тобто при формуванні землі,  як новоствореного об’єкту. 
Усі  державні  акти, які  видавалися  раніше,  не важливо  якого кольору жовто-червоного, зеленого чи синього — є чинними.  Дуже часто при оформленні  договорів відчуження, оформленні спадщини  громадяни, згадуючи довгий шлях отримання держаних актів чи не роками  «бояться» віддавати  нотаріусу  державні акти. Але без цього не обійтися,  тому що при посвідченні  договорів  чи оформленні спадщини нотаріус вилучає у попереднього власника правовстановлюючі   документи, в тому числі державний акт, а для нового власника документом про право власності вже буде сам договір відповідно купівлі-продажу, дарування чи міни або свідоцтво про право на спадщину і обов’язково до таких  документів   Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно  про реєстрацію відповідного права власності. З  моменту державної  реєстрації  права власності у Державному реєстрі речових прав  і виникає саме право власності  у нового власника. 
 Що стосується  житлових будинків, квартир, гаражів та іншого нерухомого майна то документами, які посвідчують право власності є: Свідоцтво про право власності (при приватизації чи  реконструкції), Договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення судів та інші документи відповідно до законодавства. Але   право власності на кожний об’єкт нерухомого майно має бути зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно з видачею відповідного Витягу про державну реєстрацію. У випадку посвідчення договорів чи оформленні спадщини нотаріус в якості Державного реєстратора  проводить реєстрацію  такого права власності  у Державному реєстрі речових прав на нерухоме  майно. У всіх інших випадках для реєстрації права власності  особа  має звернутися   до органів  державної  реєстрації прав чи центрів надання адміністративних послуг.
 Також хочу нагадати, що при відчуженні житлового будинку (крім багатоквартирного), будівлі або споруди  в договорі обов’язково зазначається  площа та кадастровий номер земельної ділянки на якій розміщені такі об’єкти, і ця умова є істотною умовою договору, зазначена норма діє із листопада 2009 року.
За більш детальною інформацією у кожному конкретному випадку Ви можете звернутися за консультацією безпосередньо до нотаріуса за адресою: місто Бориспіль, вулиця Нижній Вал, 2.
 
Пам’ятайте, що з власністю потрібно бути обачними, розуміти свої права та виконувати свої обов’язки, тому  що власність зобов’язує, а для цього необхідно озброїтися хоча би мінімальними знаннями і ви не будете ошуканими. 
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.