(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Перейменування бориспільських вулиць як дзеркало штучного поділу України на Схід і Захід?

  • 10 грудня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 293
  • Автор: admin
  • 0

Дуже дивний має вигляд підхід міської топонімічної комісії до перейменування бориспільських вулиць на тлі прийнятого закону про декомунізацію



У переліку нових назв, пропонованих до затвердження на сесії міськради, чомусь зовсім немає славних імен найпопулярніших героїв, які боролися за Українську самостійну соборну державу у XX столітті. І що цікаво, пропозиції депутатів — українських націоналістів, присутніх на засіданнях, вказаною комісією всіляко відхиляються. 
Де славні імена героїв України Степана Бандери, Романа Шухевича, Євгена Коновальця, знищених карателями МГБ? Де славні імена героїв УПА та інших борців, що проливали свою кров за волю і незалежність України в середині XX століття і чиї імена, згідно з логікою, повинні б мати пріоритет у перейменуванні? На прикладі кого збираються виховувати нашу українську молодь?
І таке несприйняття, принаймні для автора цієї замітки, — як момент істини, як перевірка «на вошивість»…
Усе це виглядає так, ніби Україну збираються у майбутньому комусь здати. І неважливо кому — Євросоюзу чи Росії. Усе це нагадує продовження штучного поділу України на Схід і Захід, де герої тих, що живуть на Заході, не можуть бути героями у розумінні тих, хто живе на Сході.
Перед ким нині плазує топонімічна комісія у саме такому підході до перейменування наших вулиць? Перед внутрішніми сепаратистами, які зачаїлися, чекаючи військ путлера? Ніби й не було у нас ніякої Революції гідності… Адже держава і надалі не проводить ніякої роботи національноідейної спрямованості. То скільки ж іще революцій потрібно?
Чому, наприклад, Червоноармійську перейменовують на… Альтинську, Будьонного на Черешневу, Кірова на Великопромінську, Тельмана на героя… соціалістичної праці, пров. 2 Челюскінців на… Ісаака Бабеля? І таких див можна віднайти у пропонованому переліку з десяток, а то й більше… То ж що це за пріоритети у вас такі, панове-таваріщі топонімічні комісари? Що, для вас національні герої вже закінчилися? Хто дав вам право так вибірково(!) виконувати Закон України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті»?
Моя пропозиція однозначна: змінити склад нині чинної міської топонімічної комісії ПОВНІСТЮ як таку, що не працює в одному ритмі з часом, з новою Українською Добою! Сформувати нову комісію з місцевих українських націоналістів, котрі при потребі залучать тих же істориків, краєзнавців і гідно справляться зі своєю роботою, яка забезпечить топонімічним назвам Борисполя український ідейно-просвітницький та патріотичновиховний вигляд, як це належить місту незалежної Української держави!
Вадим ШАПОШНІКОВ,
корінний бориспілець,
український націоналіст
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.