У Борисполі стартувала дія законів про декомунізацію та вшанування пам'яті борців за незалежність України
- 28 грудня 2015
- Відгуків: 0
- Переглядів: 418
Ось і настав той довгожданий момент історичної справедливості, коли народ став повертати імена своїх героїв. 17 грудня 2015 року у Борисполі відбулася 2-а сесія Бориспільської міської ради, яку, за суттю, можна назвати історичною. Адже оновлений депутатський склад МР прийняв непросте для себе рішення «Про перейменування окремих вулиць, провулків, площі та водного об’єкту міста Борисполя» у зв’язку з прийнятими раніше Верховною Радою Законами України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті». І хоча у місті деяким вулицям «вдалося прослизнути», як от 1 Травня, 8 Березня, а також з не менш незрозумілими назвами — Січнева та 2-а половина вулиці Лютнева, все ж старт дано. І це тільки початок. Хоча хтозна, скільки іще тривав би цей комуно-імперський маразм Незалежної України, якби не вищевказані закони.
Рішення Бориспільської міської ради «Про перейменування окремих вулиць, провулків, площі та водного об’єкту міста Борисполя»
«Враховуючи пропозиції мешканців міста Борисполя, з метою повернення історичних назв вулицям міста Борисполя, увіковічення пам’яті героїв та видатних постатей України, взявши до уваги рекомендації топонімічної комісії при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради (протоколи № 2 від 08.06.2015 та № 3 від 18.11.2015), відповідно до ч. 5 ст. 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам прав власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», п. 41 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Перейменувати окремі вулиці та провулки міста Борисполя, що визначені топонімічною комісією при виконавчому комітеті міської ради:
1.1. що підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» згідно з додатком 1.
1.2. що формально не підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», але за радянських часів їх вшанування було елементом ідеології та пропаганди комуністичного тоталітарного режиму згідно з додатком 2.
2. Погодити приведення у відповідність до українського правопису назви вулиць та провулків міста та перейменувати провулки з назвами, що повторюються, згідно з додатком 3.
3. Перейменувати частину вулиці Лютнева від вул. Київський Шлях до перетину з вул. Головатого на вулицю Степана Бандери.
4. Присвоїти центральній площі міста назву – Європейська площа.
5. Перейменувати озеро Комсомольське на озеро Олесницьке.
6. Зміну картографічних матеріалів і реєстраційних документів на об’єкти нерухомого майна підприємствам, установам і організаціям, що знаходяться на цих вулицях, а також мешканцям, які проживають на цих вулицях, провести згідно з чинним законодавством України та за необхідністю.
7. КП «ВУКГ» спільно з управлінням містобудування та архітектури Бориспільської міської ради здійснити заходи щодо демонтажу старих покажчиків назв вулиць та провулків міста Борисполя.
8. Фінансування витрат, пов’язаних із заміною покажчиків вулиці, здійснити за рахунок коштів міського бюджету.
9. Відділу забезпечення роботи міської ради виконавчого комітету міської ради довести це рішення до відома установ та організацій: КП «Бориспільське БТІ», КП «ВУКГ», КП «ЖЕК-1», КП «ЖРЕУ», КП ТМ «Бориспільтепломережа», КП ВКГ «Бориспільводоканал», ПАТ «Укртелеком», ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, міськрайонне управління юстиції, управління Держземагентства у Бориспільському районі, відділ землекористування виконавчого комітету міської ради, Бориспільський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Київській області.
10. Відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю виконавчого комітету міської ради інформувати громадськість щодо проведення зміни назви через засоби масової інформації та офіційний веб-сайт Бориспільської міської ради.
11. Контроль за виконанням цього рішення покладається на постійну комісію міської ради з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації.»
Міський голова А.С.Федорчук
17 грудня 2015 року № 42-2-VII
Далі буде