Голова Бориспільської РДА Дмитро Воронін про роботу і плани на майбутнє
- 21 січня 2016
- Відгуків: 0
- Переглядів: 414
14 січня для місцевих ЗМІ відбулася прес-конференція голови Бориспільської РДА Дмитра Вороніна, який Указом Президента України був призначений на цю посаду у березні 2015 року. Пропонуємо увазі читачів відповіді посадовця за запитання журналістів.
Мобілізація і волонтерство
— Головне завдання, яке стояло у 2015 р., — це 3-6 хвиль мобілізації. Наш військовий комісаріат до останнього часу об’єднував Бориспіль, район, Березань і Баришівку. Бориспільський район був одним із перших в області на усіх хвилях мобілізації. Шоста хвиля мобілізації була виконана військкоматом по області на 65 % (якщо Бориспіль виконав на 45, то ми — на 82 %). Разом з працівниками військкомату та адміністрації, сільськими головами спрацювали якнайкраще.
За станом на 2015 р. у нас було 298 мобілізованих хлопців, які повернулися із зони АТО, на жаль, у нас є 2 загиблих (з Глибокого і Чубинського). Є двоє військовослужбовців, які мають ІІ групу інвалідності, вони нагороджені орденами і медалями…
Район займає активну громадську позицію щодо волонтерського руху. Створено громадську раду, куди входять представники різних політичних сил і організацій, які часто бувають на сході України з гуманітарною допомогою. Районна адміністрація неодноразово долучалася до відправлення допомоги в зону АТО. Активну участь беруть сільські голови — Любов Чешко з Процева, Анатолій Тур з Іванкова, Микола Шмаюн зі Щасливого. При райдержадміністрації ми утворили центр допомоги учасникам АТО. Цього року хочемо налагодити волонтерську допомогу більш централізовано.
Ми одні з перших долучилися до будівництва фортифікаційних споруд у місті Попасне. Представники Бориспільщини працювали там два місяці. Серед них — перший заступник голови РДА Володимир Солдатенко, головний лікар Бориспільської ЦРЛ Олександр Щур, начальник відділу спорту Микола Каськів.
Учасникам АТО з районного бюджету виділено 940 тисяч грн. Троє учасників бойових дій отримали житло.
Бюджет і робота Бориспільської РДА
— Бюджет Бориспільського району у 2015 р. виконано на 146 відсотків. Понад 8 млн. грн. було виділено сільськими радами на ремонти внутрішніх доріг, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів. 1,5 млн. грн. було виділено на освітлення вулиць у селах району. За рахунок районного бюджету — 100 % харчування дітей у дошкільних закладах та у районній лікарні, забезпечення заробітною платою бюджетної сфери. У нас один з кращих бюджетів у Київській області після Києво-Святошинського району.
Ми провели капітальний ремонт даху у Гнідинській ЗОШ, проведено ремонти, утеплення освітніх закладів, замінено склопакети на вікнах, закуплено костюми для художніх колективів та обладнання для Бориспільської ЦРЛ і сільських шкіл.
Основне — ми змогли налагодити тісну співпрацю з містом Борисполем, з міським головою Анатолієм Федорчуком, бориспільськими депутатами. Заходи, які раніше проводилися окремо, ми провели у 2015 році разом з містом… Це додає розуміння, налагоджує співпрацю, сприяє добрим стосункам.
Райдержадміністрація налагодила тісну співпрацю з депутатським корпусом районної ради, що дає нам можливість вирішувати важливі питання, які виникають у районі.
У районі за минулий рік зареєстровано понад 120 нових підприємств юридичних осіб і близько 200 фізичних осіб. Це додаткові кошти до районного бюджету.
Ми першими серед районів Київщини виконали програму з декомунізації.
Минулого року, на жаль, ми не збудували локальний сільськогосподарський ринок на території району, хоча це було у планах. Це дало б можливість залучити інвестиції до району, створення нових робочих місць.
Соціально-економічний розвиток у 2015 р.
— Бориспільський район є одним із лідерів і займає одну з перших позицій із 37 адміністративних утворень на території Київської області з ряду програм і досягнень, з виплат і нарахувань субсидій.
Рівні заробітної плати і життя населення — одні з кращих в області.
Основні плани на 2016 рік
— Закладання коштів у державний бюджет для будівництва каналізації у чотирьох сільських радах. Наступного року заплановано введення в експлуатацію гуртожиток у селі Сеньківка для юнаків і дівчат, які позбавлені батьківського піклування. За рахунок власних коштів сільських громад і області, за рахунок фонду реґіонального розвитку вирішити питання облаштування траси зеленого туризму на території Сеньківської і Кіровської сільських рад до села Сулимівка. Ми закладаємо кошти в обласний бюджет для того, що там капітально відремонтували дорогу (22 км), виділити доріжку для велосипедів. Сільським громадам потрібно буде облаштувати пункти прийому, кав’ярні, зупинки. Планується початок роботи з енерго-сервісними компаніями, які переобладнуватимуть освітлення, тепломережі за власні кошти.
— Чи плануються ремонти доріг обласного підпорядкуваня, зокрема з Борисполя до Головурова, біля села Петрівське?
— Я не задоволений станом доріг між населеними пунктами. Якщо б ми могли з районного бюджету виділяти кошти на ремонт доріг, то у нас дороги були б на порядок кращі. Ми могли б собі дозволити 10 млн. грн. на ремонт доріг. Це питання неодноразово поставало на колегіях і нарадах. В області є фірма, яка виграла тендер і займається ремонтом доріг. Кошти виділяються через обласний бюджет, через службу автомобільних доріг. Ми порушували питання про нашу можливість встановлювати графіки ремонту доріг, які першочергово нам потрібно відремонтувати. Зверталися з проханням, щоб наші представники входили до складу комісій, які прийматимуть акти виконаних робіт. Часто якість виконаних ремонтів нас не влаштовує. Питання дуже важливе, але воно лежить не у площині вирішення районної ради чи адміністрації.
— Ви говорили про декомунізацію, але в деяких селах Бориспільщини ще є вулиці Леніна, Кірова, Воровського, а в селі Чубинському стоїть пам’ятник НКВС…
— У нас є окремі питання, які на сьогодні відпрацьовуються. Це пам’ятник НКВС у Чубинському і два погруддя Леніну на території Старинської птахофабрики.
— Ваші попередники досить активно презентувати ідею створення індустріального парку на території району.
— Ми не планували роботу, чесно кажучи. Я бачу, що на території держави був не досить державницький підхід у тому плані, що землі району роздавалися на ліво й на право.
І ті землі, які влада могла б зараз залучати для розвитку територій, практично відсутні. На території Великоолександрівської сільської ради у нас є 5 гектарів, які сплановані під технопарк, але це земля приватна…
— Чи реально сьогодні збудувати у Бориспільському районі сміттєпереробний завод за європейськими стандартами?
— Реально. На межі із сміттєзвалищем біля Глибокого за новою технічною документацією є 5 га землі, на яких планується будівництво закритого заводу з утилізації сміття. Це питання викликає досить багато проблем. Ми вже підписали документи на розробку технічних умов, сьогодні збираються різні висновки, експертизи, дозволи на таке будівництво. Обов’язкові також громадські слухання на території сільської ради. З іншого боку, у мене були представники громадськості із Глибокого, які категорично проти, щоб там будувався цей завод.
— Побудова музею-садиби Павла Чубинського у селі Чубинське — питання давнє і болюче. Чи є це у Ваших планах на 2016 рік?
— Питання побудови музею-садиби Чубинського виникло у перші тижні, коли я прийшов на посаду голови Бориспільської РДА. Ми їздили, дивилися на фундамент, який закладався під церкву. Зустрічалися з інвесторами. Безумовно, моя позиція така: людина, яка написала Гімн України, яку знають українці усього світу, повинна бути належним чином вшанована. Звичайно, це буде й історична пам’ятка на території району, куди будуть їхати. Але потрібні для цього кошти — 15 млн. грн. Ми про це говорили з інвесторами, але це об’єкт культурної спадщини, а не бізнесовий. Треба шукати меценатів, які готові будуть вкладати свої кошти.
— Бориспільщина — аграрний реґіон. Яким був минулий рік для аграріїв?
— За показниками по агропромисловому комплексу зі збору й реалізації продукції Бориспільський район займає ІІ місце в області. Я вважаю, що розвиток позитивний, хоча останнім часом поголів’я великої рогатої худоби і свиней зменшилося. Все сільськогосподарське виробництво у нас приватне. І якщо раніше держава регулювала хоча б сівозміну на території району, то нині ми вже й цим не займаємося. Все у ринкових відносинах. Я розумію, що коли підприємству невигідно займатися свинарством, то воно цим займатися не буде. Але якщо велика потреба у виробництві яєць, які відправляються за кордон, то Старинська птахофабрика планує розвиватися і хоче будувати додаткові потужності.
— Педагоги району запитують про безкоштовний проїзд. Питання проїзних квитків не вирішене із жовтня місяця.
— Ми — один з небагатьох районів, які на передостанній сесії районної ради прийняли рішення компенсувати індексацію виплат по заробітній платі для вчителів. Щодо проїзних квитків, то у нас у бюджеті не передбачено компенсації за проїзд. Але це питання ми спробуємо вирішити.
— У Сеньківській школі, скаржаться батьки і вчителі, дуже холодно.
— Холодно не тільки у Сеньківці, холодно у багатьох дошкільних закладах. Я пишався тим, що район перейшов на альтернативний вид палива і 80 % котелень була замінена на пелети. Але питань дуже багато. Відділ освіти став звітувати по температурному режиму в освітніх закладах, і я вжахнувся… У нас норма (+21о С) у трьох дошкільних закладах, у решти — +17, 18о С, є такі, де +12, 13о С. Такого не повинно бути. Виїжджали в Проліски… Є питання до того, що не доопалює фірма «Укртепло», яка нас обслуговує. Іноді опалюють не пелетами, а дровами… Ми це питання порушуємо. Заходять альтернативні компанії, які опалюють пелетами, і там питань не виникає (Головурів, Щасливе). А щодо інших сіх будемо з’ясовувати.
Лариса ГРОМАДСЬКА.
Фото автора