(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Нововведення

  • 27 січня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 251
  • Автор: admin
  • 0
АБОНПЛАТА ЗА ГАЗ МОЖЕ СТАТИ РЕАЛЬНІСТЮ
Не виключено, що з квітня українцям доведеться платити за газ, навіть якщо вони ним не користуються. Як повідомляє газета «Сегодня», з квітня 2016 може бути введена абонплата за газ у розмірі від 17 до 29 гривень на місяць. Про це заявив нещодавно голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.
 
Абонплата братиметься «за доступ до труби». За розрахунками робочої групи відомства, тим, у кого є газова плита, потрібно буде платити по 17 гривень на місяць. Тим, у кого є плита і газовий котел, доведеться викласти 29 гривень. Водночас споживачам обіцяють, що з ціни на газ буде виключено вартість так званого «перекачування». Улітку вартість перекачування становила 10,4 % від вартості постаченого споживачам газу, тобто близько 75 копійок. Фактично газ подешевшає взимку на 2,85 грн./куб. і влітку на 6,45 грн./куб.
Директор Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський пояснив, що введення абонплати передбачено законом про ринок газу. І цей закон набув чинності ще в жовтні. Введення абонплати вигідне тим споживачам, у яких встановлені газові лічильники. Тим же, у кого лічильників немає, нововведення «вдарить по кишені».
 
СУБСИДІЇ: ПРАВИЛА ЗНОВУ ЗМІНЮЮТЬ
Уряд вкотре вніс зміни до порядку оформлення субсидій. За словами чиновників, отримати допомогу від держави для оплати комунальних послуг стало ще легше.
 
Тепер при призначенні житлової субсидії до сукупного доходу не враховуються:
- допомога громадських та благодійних організацій;
- допомога на поховання;
- одноразова допомога;
- виплачені аліменти;
- для сільського населення — доходи від утримання домашніх тварин і птиці, а також прибуток від народних промислів.
Ще одним важливим нововведенням стало те, що при призначенні субсидії враховуватимуть затримку з виплати зарплати. Крім того, виключено норму про повернення надмірно виплаченої суми субсидії у подвійному розмірі при заповненні декларації з помилками.
 
ПЕРЕВІРЯТЬ БАНКІВСЬКІ РАХУНКИ
Запрацював закон, який дозволяє розкривати банківську таємницю на запит Міністерства фінансів для перевірки даних, поданих для оформлення субсидій та інших соціальних виплат.
Із січня цього року для здійснення перевірки вірогідності інформації, котру подали фізичні особи для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, Пенсійного фонду й фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, Мінфін може на письмовий запит отримувати інформацію від банків про відкриті рахунки (поточні, кредитні, депозитні тощо) цих осіб, операції та залишки за ними.
У разі нарахування та отримання соціальних виплат, призначених на родину або домогосподарство, інформацію надають щодо кожного із членів такої родини чи домогосподарства.
 
МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ РЕЄСТРУВАТИМУТЬ ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ МІСЦЕВИХ РАД
Верховна Рада України затвердила законопроект № 2884 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з приводу розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг». Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.
 
Закон, серед іншого, передбачає, що органом реєстрації місця проживання стане виконавчий орган сільської, селищної або міської рад, його посадові особи або голова сільради. Саме ці органи та особи вноситимуть інформацію до реєстру територіальної громади, а також у документи, в які має вноситися інформація про місце проживання або перебування особи.
Також закон встановлює, що до 4 квітня 2016 житлово-експлуатаційні організації, а також підприємства, установи та організації, які забезпечували ведення картотек з питань реєстрації фізичних осіб, повинні передати ці картотеки відповідним виконавчим органам місцевих рад. До цієї ж дати мають бути передані картотеки з питань реєстрації фізичних осіб, наявні в територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб.
У пояснювальній записці до ухваленого закону сказано, що мета і завдання внесених змін — забезпечення доступності і високої якості адміністративних послуг. Ініціатори прийняття закону вважають, що в результаті проведення змін, передбачених законом, будуть оптимально розподілені повноваження між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на різних рівнях адміністративно-територіального устрою. Процедури та умови надання послуг в результаті покращаться.
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.