(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

В Україні скасований паперовий документ, що підтверджує право власності на нерухомість

  • 04 лютого 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 297
  • Автор: admin
  • 0
З 1 січня 2016 року в Україні набув чинності новий порядок реєстрації нерухомості. Є два головних нововведення: по-перше, свідоцтво про право власності як документ скасовується, замість цього право власності на нерухомість можна буде перевірити через інтернет; по-друге, реєстрація нерухомості може проводитися у нотаріусів без обмежень, — інформує джерело.
Найважливіше те, що факт володіння нерухомістю буде підтверджуватися рішенням реєстратора про реєстрацію права на нерухомість в електронному вигляді. Моментом реєстрації права власності є момент, коли рішення опубліковане на веб-порталі Міністерства юстиції України. При бажанні власник може отримати роздруківку цього рішення, але ні підпису, ні печатки на ній не буде.
У цілому українці схвально поставилися до такої прогресивної ініціативи, хоча літнім людям, напевно, буде важко пояснити, як право на їхнє житло може підтверджуватися «папірцем» без печаток і підписів.
Зручно і те, що можна перевірити інформацію про нерухомість в будь-якій точці України, просто зайшовши в інтернет і зареєструвавшись на сайті kap.minjust.gov.ua.
Ще одне нововведення — можливість провести через нотаріуса не тільки реєстрацію нерухомості, але й інші реєстраційні операції. Також подати документи можна через центри надання адміністративних послуг.
Серед нововведень — можливість оскаржити роботу реєстраторів і в суді, і в Мін’юсті (або його територіальних органах).
Але є й побоювання, що через відсутність документа на право власності як такого може початися хвиля рейдерських атак на нерухомість, оскільки електронні бази даних у людей особливої довіри не викликають. А поки залишається сподіватися, що бази даних відповідають необхідним вимогам безпеки.
Фахівці вважають, що поодинокі випадки шахрайства можливі — якщо аферист заволодіє електронно-цифровим підписом реєстратора або нотаріуса, але навряд чи такі атаки будуть масовими. А власникам нерухомості радять час від часу перевіряти власні об’єкти нерухомості в реєстрі. Якщо об’єкти не внесені до реєстру — їх потрібно обов’язково внести.
times.mk.ua
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.