(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Міська рада: градус напруженості знижено

  • 04 лютого 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 353
  • Автор: admin
  • 0
Нова Бориспільська міська рада поступово «виборсується» з галасливої й неконструктивної атмосфери, яка мала місце на попередніх засіданнях її депутатського корпусу. Головне — поменшало скандалів, які трусили вказаний міський орган самоврядування немов землетрус. 4 сесія МР, яка відбулася 28 січня 2015 року, спробувала довести громаді, що може плідно працювати для її блага, якщо захоче, хоча й тут без скандалів не обійшлося.
Усі озера міста почистять
Хотілося б, звісно, під цим заголовком поставити знак запитання. Проте, як кажуть, вір написаному. На цій сесії депутати підтримали проект рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 17 грудня 2015 року № 10-2-VII «Про бюджет міста Борисполя на 2016 рік», де у додатку у розділі «Видатки за рахунок екологічних коштів» у пунктах  5-7 передбачено виділення 286 700 грн. на закінчення робіт по реконструкції об’єкту «Поліпшення технічного стану та благоустрою озер по вул. Декабристів в мікрорайоні Нестерівка», 80 000 грн. на виготовлення робочого проекту по благоустрою озера «Княжицьке» та 180 000 грн. на виготовлення робочого проекту по благоустрою озера «Олесницьке» (кол. — «Комсомольське»). Окрім того, мають виділитися кошти на виготовлення робочого проекту на будівництво моста через водовідвідний канал в мікрорайоні Нестерівка у розмірі 50 000 грн. та водопониження в межах вул. Франка, Матросова та Шевченка в м. Бориспіль — 500 000 грн.
1,38 гривень за метр квадратний
Як пояснив міський голова Анатолій Федорчук, перед голосуванням за зміни та доповнення у додатку до оптимального рішення міської ради від 14.07.2015 № 5318-65-VІ «Про встановлення місцевих податків та зборів з 2016 року», якщо в тому році ми мали можливість силами депутатського корпусу допомогти бориспільцям, щоб вони не платили податок за нерухомість, встановивши пільговими межі площ: 120 м2 — для власників квартир (фізичних осіб) і 150 м2 — для власників приватних садиб (ФО), то цьогоріч законодавець в особі Верховної Ради визначив уже без органів місцевого самоврядування, що всі жителі сплачуватимуть інший податок, який обчислюватиметься зі зменшеними пільгами, де для власників квартир пільговими є 60 м2, а для власників приватних забудов — 120 м2 (якщо власник одночасно володіє і квартирою, і приватною садибою, пільговою є 160 м2). Якщо простежити ситуацію у Борисполі, то навіть найбідніша родина разом із туалетом, гаражем чи сараєм може мати понад 120 м2 нерухомості. І за тим коефіцієнтом, що приймався попередньою каденцією МР, потрібно було сплачувати 5,67 грн./м2 за площу, що перевищувала пільгову.
Тож цього разу міськраді, у свою чергу, також довелося вносити свої поправки, реагуючи на зменшення Верховною Радою пільгових площ. За таких умов депутати МР прийняли рішення зменшити й ставку податку на метраж, що перевищує пільгову площу: для власників квартир і приватних садиб (фізичних осіб) — 0,1 % від розміру мінімальної заробітної плати. Це 1,38 грн./м2. А для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності суб’єктів господарської діяльності (юридичних та фізичних осіб-підприємців) — 0,4105 відсотки, тобто 5,67 грн./м2.
Бісквітній фабриці «Рошен» — «зелене світло»
Бориспільська міська рада остаточно узаконила будівництво у нашому місті бісквітної фабрики «Рошен», прийнявши рішення «Про затвердження детального плану території, обмеженої вулицями Привокзальна, Широка, Дорошенка та Героїв Крут в місті Борисполі». Це рішення регламентує видачу містобудівних умов «Рошену» для будівництва нової кондитерської фабрики в Борисполі. Як повідомлялося раніше, перед тим «Рошену» у промзоні у вищевказаних межах уже було виділено 20 га землі.
Ще не так давно на сторінках газети «Вісті» № 34 від 18.09.2015 міський голова запевняв, що пайова участь міста складатиме 10 %, й одночасно до міського бюджету надійде 5 млн. доларів (130 млн. грн.) , проте на цій сесій уже йшлося лише про $ 1 млн. (30 млн. грн.).Тож лунало питання, куди поділися решта $ 4 млн. (100 млн. грн.)?
Це рішення не підтримали 3 депутати від ВО «Свобода» — Ігор Петренко, Олег Верес, Вікторія Тимченко — та депутат-від Радикальної партії Олега Ляшка Ярослав Годунок. Позицію останнього з цього питання наша газета уже викладала у попередньому числі «РБ», тож висвітлимо позицію міської організації ВО «Свобода», яку озвучив депутат Ігор Петренко: «Наша політична сила виступає за розвиток малого та середнього бізнесу, а не за перетворення України в олігархічний заповідник. З іншого боку, коли в країні йде війна, коли рівень життя населення катастрофічно падає, коли країна банкрутує, а корпорація президента розвиває свій бізнес, це має аморальний вигляд. Ми таку аморальність підтримувати не будемо!». Ці слова викликали оплески у значної частини присутніх у залі представників громадськості.
Міська влада пішла назустріч волонтерам «Артемона»
Нарешті, волонтери з організації захисту безпритульних тварин «Артемон» досягли своєї мети. Депутати прийняли рішення про виділення земельної ділянки вказаній організації для будівництва на ній притулку для тимчасового утримання безпритульних тварин. Варто зазначити, що оббивання порогів міської ради з цього питання тривало роками! Й ось, нарешті, рішення «Про надання дозволу комунальному підприємству «ВУКГ» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у користування на умовах оренди площею у межах 30 соток для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови — розміщення притулку для тварин (вул. Гоголя, 63)» було одноголосно схвалене. Що ж, залишається привітати «Артемон» і віддати належне міській владі за такий важливий крок у напрямку європеїзації міста. 
Вадим ШАПОШНІКОВ
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.