(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Правдивість публікації підтвердив суд

  • 17 лютого 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 310
  • Автор: admin
  • 0
У червні минулого року газета «Ринок Бориспіль» надрукувала статтю під назвою «Ігор Мірошниченко став на захист заказника «Хутір Чубинського», де ведуться незаконні забудови». Йшлося про будівництво 9-ти поверхового  будинку у с.Чубинське, яке загрожувало збереженню вікових дубів природного заказника та викликало обурення громади села. На прохання місцевих активістів у ситуацію втрутився народний депутат VII скликання від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Ігор Мірошниченко. Завдяки його підтримці місцевим жителям вдалося зупинити будівництво та врятувати від винищення зелені насадження заказника, вік яких зумисне занижувався на догоду забудовнику.
 
Але замість того, щоб знайти порозуміння з громадою села та відмовитися від своїх не надто праведних намірів, забудовник пан Вашето вирішив піти шляхом переведення конфлікту на судовий рівень. Ним було подано судовий позов проти ВО «Свобода» та газети «Ринок Бориспіль»,  у якому позивач вимагав спростувати недостовірну, на його думку, інформацію та зажадав виплатити йому компенсацію за начебто завдану «моральну шкоду» в сумі 25000 гривень.
Відбулося декілька судових засідань, на останнє з яких прибули не лише редактор газети, а й запрошені в якості свідків Ігор Мірошниченко, громадська активістка та юрист за фахом з с.Чубинського Дарина Маєвська та депутат райради від ВО «Свобода» Олександр Сингаєвський. Під час судових слухань з’ясувалося, що ще задовго до виходу статті слідчими СБУ в ході розслідування кримінальної справи за звинуваченням у корупції одного з працівників районної архітектури були вилучені містобудівні умови, згідно яких позивач мав вести своє будівництво. Крім того, рішенням Великоолександрівської сільської ради забудовнику було рекомендовано зупинити роботи до приведення містобудівної документації у відповідність до чинного законодавства. Також наказом Департаменту ДАБК у Київській області було скасовано реєстрацію декларації пана Вашето про початок будівельних робіт. Зрозуміло, що без цих дозвільних документів забудовник не мав права здійснювати будь-які будівельні роботи на вказаному місці.
На запит Ігоря Мірошниченка було отримано й висновок вчених з ботанічного саду НАН України  про вік дубів, який перевищує 100 років. Як відомо, такі дерева є національною цінністю і не підлягають знищенню. Стосовно меж природного заказника у ході судових слухань теж виникли питання, оскільки складається враження, що ці межі та їх охоронна зона неначе зумисно досі точно не визначені. Але це вже тема для іншої розмови… 
Представниця позивача Н.Лопатюк виявила повну неспроможність заперечити наведені факти так само, як і надати хоч якісь докази душевних переживань та моральних страждань пана Вашето, які заслуговували б на фінансову компенсацію. Тому суд під головуванням судді Є.О.Борця прийняв абсолютно законне та справедливе рішення – повністю відмовити позивачу у задоволенні його вимог.
Приємно усвідомлювати, що в Україні та у нашому місті є чесні та неупереджені судді, здатні об’єктивно розібратися у справі та прийняти правильне і законне рішення. Залишається сподіватися, що такі ж рішення будуть винесені і у справах, які пан Вашето почав проти багатьох активних жителів с. Чубинського, можливо, з метою вчинення на них тиску за їхню громадянську позицію. А Всеукраїнське об’єднання «Свобода» та газета «Ринок Бориспіль» і надалі готові підтримувати громаду, захищаючи правду та справедливість.
 
Ігор Петренко,
голова міської організації ВО «Свобода»  
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.