(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

У Борисполі пройшла конференція для працівників екстреної медичної допомоги

  • 20 квітня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 280
  • Автор: admin
  • 0
15 квітня у Бориспільському міському будинку культури пройшла обласна науково-практична конференція-семінар на тему: «Надання екстреної медичної допомоги при невідкладних станах».

Учасники заходу — керівники і працівники філій Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Лекторами виступили провідні спеціалісти у цій галузі з Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика, які висвітлили актуальні питання та сучасні методики надання догоспітальної медичної допомоги. Зокрема, проректор з наукової роботи, доктор медичних наук, професор, академік АН Вищої освіти України, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Нью-Йоркської Академії Наук, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Діючий член Європейської Асоціації природознавства, лікар невролог Іван Савович Зозуля виступив з доповіддю про медичну тактику при гострих порушеннях мозкового кровообігу. Кандидат медичних наук, доцент Олег Васильович Іващенко розповів про отруєння наркотичними речовинами, тактику діагностики та лікування. Кандидат медичних наук, доцент Тетяна Ігорівна Ганджа виступила з доповіддю про артеріальні гіпертензії та тактику надання медичної допомоги при ускладненнях. Кандидат медичних наук, асистент Михайло Васильович Максименко доповів про основні принципи надання допомоги при бойових травмах та вогнепальних пораненнях. Було наголошено, що початок військових дій на Донбасі показав недоліки тактичної медицини в Україні.
За словами головного лікаря Бориспільської станції екстреної медичної допомоги Олександра Євгеновича Резембовського, саме співпраця з провідними спеціалістами кафедри медицини невідкладних станів НМАПО ім. П. Шупика допомагає бориспільським медпрацівникам, які виїжджають у бригадах, вдосконалювати свої знання, якісніше й ефективніше надавати допомогу пацієнтам.
На зустрічі обговорювалися проблемні питання сучасної медицини (відсутність потрібних медичних препаратів, недостатнє матеріальне забезпечення галузі), були озвучені помилки лікарів (невчасно надана медична допомога, неправильна діагностика, використання застарілих ліків, невміння окремих фельдшерів провести ЕКГ); досвідчені лікарі-вчені поділились інноваційними методами в лікуванні хворих. Порушувалося питання співпраці сімейної медицини й екстреної (швидкої) медичної допомоги. Адже основне гасло працівників екстреної допомоги — «Працювати швидко і досконало».
Захід організований у Борисполі вперше та спрямований на обмін думками, досвідом зі специфіки надання невідкладної допомоги та формувань нових традицій. Подібні конференції проводять у Київській області щорічно. Останні кілька років лікарів та фельдшерів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф збирали у Білій Церкві. Надалі вирішили проводити такі навчальні лекторії двічі на рік.

Лариса ГРОМАДСЬКА

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.