(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Чи доведеться субсидію повертати?

  • 05 травня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 269
  • Автор: admin
  • 0
Неодноразово до мене надходили звернення про те, що субсидію доведеться відшкодовувати якщо не власникам квартир, то їхнім спадкоємцям. Постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, в редакції від 30.10.2015, підстава 841-2015-п «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого  пічного побутового палива» (зі змінами) визначені умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік — субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Постановою чітко визначено, що субсидія є безповоротною і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Тобто, якщо одержувач субсидії подав для її призначення повні й достовірні дані і субсидія була нарахована правильно, жодних законодавчих підстав для її повернення немає, як і для того, щоб відібрати будинок чи інше майно в отримувача субсидії або його спадкоємців.
Щодо успадкування права на субсидію, якою користувався померлий, то відповідно до пункту 4 статті 1219 Цивільного кодексу України, до складу спадщини права та обов’язки, що нерозривно пов’язані з особою спадкодавця, зокрема, права на аліменти, пенсію, допомогу або інші встановлені законом виплати, не входять. Таким чином, спадкоємці вже не матимуть права на отримання субсидії після смерті спадкодавця.
Хто ж насправді може мати проблеми у зв’язку з отриманням субсидій і вимушений буде їх повернути? Наприклад, заявник, який звернувся за субсидією, повідомив своє місце праці, вказавши одне місце роботи, а відділ соціального захисту звертається у Державну фіскальну службу, яка надає інформацію, який саме дохід був отриманий заявником, і виявляється, що він мав додаткову роботу на іншому підприємстві й отримав ще додатковий заробіток. Після цього, для отримувача субсидії робиться перерахунок субсидій і все, що нараховане понад визначену повторно суму субсидій, отримувач має повернути. Штрафи за таке не накладаються.
Ще один приклад. Людина звернулася за субсидією, заповнила декларацію, однак не задекларувала купівлю автомобіля на суму понад 50 000 гривень. У такому випадку субсидія припиняється і її доведеться повернути.
Кожна людина має розуміти, що вона декларує: «Я усвідомлюю, що в разі подання мною у неповному обсязі або недостовірних відомостей про осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, про їхні доходи і витрати, мені може бути відмовлено у призначенні житлової субсидії або припинено її надання. У такому разі зобов’язуюся повернути надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії».
І лише якщо особа не реаґує на всі попередження і пропозиції органів соцзахисту щодо повернення надмірно нарахованої субсидії, то на неї подають позов до суду. Практика постановлення судами рішень про стягнення надмірно нарахованих субсидії вже існує.

Ольга ДИННИК,
адвокат

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.