(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Новини країни

  • 11 травня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 284
  • Автор: admin
  • 0

Економіст розповів, як вплине нова вартість газу на всі ціни

Рішення уряду встановити єдину ціну для усіх споживачів призведе до подорожчання практично усіх товарів і послуг. Таку думку в коментарі висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Експерт відзначив, що збільшення цін газ, яке запровадив Кабмін з 1 травня, потягне за собою ланцюгову реакцію збільшення вартості житлово-комунальних послуг і цін.
«Для підприємств здорожчають енергоресурси, а значить — і собівартість продукції. Це призведе до збільшення цін практично на всі товари і послуги, бо енергоносії є обов’язковим елементом собівартості будь-яких товарів і послуг», — пояснив Новак.
Економіст відзначив, що виникне також питання перерахунку субсидій або і взагалі зміни системи субсидій. Якщо держава має намір компенсувати громадянам стрибок вартості газу і, відповідно, платежів за комунальні послуги, їй доведеться виділити значно більші суми в державному бюджеті на субсидії.
«А держбюджет і без того переобтяжений навіть діючими субсидіями», — сказав Новак.

Скільки українці платитимуть з травня за спожитий газ та за теплопостачання?

З 1 травня 2016 року в Україні змінилися тарифи на житлово-комунальні послуги. Дорожче доведеться платити за спожитий газ та за теплопостачання.
З 1 травня уряд встановив єдину ціну на газ для населення. Відтепер ціна за блакитне паливо буде однаковою як для населення, так і для промисловості. Вартість кубічного метру становитиме 6,88 грн.
До травня населення оплачувало газ за різними тарифами в залежності від спожитого обсягу і сезону — 3,6 грн./куб. м і 7,188 грн./куб. м.
Подорожчання блакитного палива автоматично впливає на тариф за теплопостачання. Він зросте на 60 % — до 1041 грн. за г/кал. Раніше 1 г/кал. коштувала 652 грн.
Нагадаємо, у 2016 році українців щонайменше тричі очікує зміна вартості комунальних тарифів. Це вже друге підвищення цін — перше відбулось у березні цього року.
Нову ціну на газ для населення Кабінет міністрів вирішив встановити 27 квітня. Одночасно у 2016 році уряд додатково виділив 5,3 млрд. грн. на субсидії, щоб покрити подорожчання газу.

https://newskraine.com.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.