(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Година пам'яті у міській бібліотеці

  • 18 травня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 293
  • Автор: admin
  • 0
71 рік віддаляє нас від буремних воєнних років. Для історії це мить, а для людини — ціле життя. Швидко збігають роки. Приходять у світ нові люди. Але не старіє, не стирається пам’ять тих літ. Сьогодні дуже важливо не втратити зв’язок поколінь, передати нащадкам усе те, що є святим для нашого народу.

12 травня в міській центральній бібліотеці для учнів 10-х класів ЗОШ № 1 проведено годину пам’яті «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової».
Ведучі заходу провідний бібліотекар Ганна Ковпак та бібліотекар Людмила Базікалова розповіли про непрості жіночі історії воєнного лихоліття 1939–1945 років. Жінки війни подолали різні випробовування, по-різному склалися їхні долі. Вони — мати, дружина, медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонена, остарбайтер — опинилися у вирі війни і пронесли гірку правду про неї крізь усе життя.
Гість заходу, старший науковий співробітник Бориспільського історичного музею Ярослав Костін розповів учням про Бориспіль в роки війни, про діяльність загону «Смерш» на території Бориспільщини. Багато нового дізнались учні про визволення рідного міста від нацистських загарбників.
У рамках заходу відбувся перегляд фільмів «Україна у Другій світовій війні», «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової у фотографіях».
Учням рекомендовано переглянути сайт Інституту Національної пам’яті, де в рубриці  «Друга світова війна» можна отримати додаткову інформацію з теми.
Перегортаючи сторінки жіночих доль, підсвідомо пролягає паралель з долями жінок у нинішніх трагічних подіях, пов’язаних з російською агресією на сході України. Одні з них беруть активну участь у протистоянні як військові спеціалісти, медичні працівники чи  волонтери, а інші — в тилу доглядають поранених і ховають загиблих, допомагають батькам, що залишилися без синів і підтримують дітей-переселенців, життям яких теж пройшлася війна.
Мужність, відвага, самопожертва і гідність — ці якості притаманні різним поколінням українок. Символом відданості та любові до своєї Батьківщини є подвиг молодої льотчиці Надії Савченко, яка прикладом свого життя показує прагнення до волі, виявляє незламність духу, безмежну любов до України.

Жанна КРУЧИНІНА

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.