Як вибрати морозиво
- 02 червня 2016
- Відгуків: 0
- Переглядів: 421
-
![](/image/catalog/agoo/boryspil/products/news/2016/06/528/3/010.jpg)
На жаль, в наш час морозиво з хімічними добавками, рослинними жирами, стабілізаторами та згущувачами є неприємною, але цілком законною з юридичної точки зору реальністю. Багато виробників, пишучи великими літерами слово «морозиво», чомусь ніби «випадково» пишуть про наявність у продукті хімічних домішок дуже дрібними літерами та цифрами. Люди навіть з гарним зором не завжди їх зрозуміють чи навіть помітять… Проте, якщо ви не хочете купувати аби що, то читати склад продукту все ж таки доведеться. Перш за все потрібно звернути увагу на наявність ДСТУ і запам’ятати такі: ДСТУ 4733:2007, ДСТУ 4734:2007 та ДСТУ 4735:2007. Що ж вони означають і який продукт приховано всередині?
1. ДСТУ 4733: 2007 — морозиво молочне, вершкове, пломбір.
2. Даний стандарт поширюється на морозиво, виготовлене виключно з молока і продуктів його переробки. Залежно від вмісту жиру морозиво ділять на:• молочне (0,5-7,5% жиру),
• вершкове (8,0-11,5% жиру),
• пломбір (12-20% жиру).
2. ДСТУ 4734: 2007 — морозиво плодово-ягідне, ароматичне, шербет, лід.
Стандарт поширюється на морозиво, виготовлене на основі плодово-ягідної сировини або на основі цукрового сиропу.3. ДСТУ 4735: 2007 — морозиво з комбінованим складом сировини.
Стандарт поширюється на морозиво, виготовлене з частковою заміною молочної сировини з використанням компонентів немолочного походження (рослинних жирів). Спочатку стандартом дозволялося при виробництві морозива використовувати тільки кокосову або пальмову олію. Змінами, введеними з 1 травня 2010 року, виробникам дозволено використовувати також набагато дешевшу пальмову олію.Не варто також забувати також про те, що навіть морозиво з ДСТУ 4733:2007 може продаватися в вафельних стаканчиках, які були зроблені з використанням пальмової олії, а так звана «шоколадна» глазур з справжнім шоколадом навіть поряд не лежала… Тож перед покупкою зверніть увагу чи розшифровано у складі продукту з чого саме складається стаканчик або глазур. Спеціалісти-технологи рекомендують також звертати увагу на наявність у складі ванілі… Тобто на упаковці повинно бути зазначено «ваніль», а не «ванілін» чи «ароматизатор ваніль, ідентичний натуральному». Справа в тому, що справжня ваніль є доволі дорогою пряністю, тому додають її лише в найякісніше морозиво. Тобто, як бачимо, у складі хорошого морозива повинно бути зазначено молоко, олія, сухе молоко, вершки, цукор, ваніль. Цих компонентів цілком достатньо щоб виготовити цілком якісний і смачний продукт, проте зберігатиметься він досить недовго, тому виробники додають стабілізатори (ну, куди ж без них!). Відносно безпечними є стабілізатори природного походження: гуарова і ксантанова камедь, а також камедь ріжкового дерева. А ще морозиво варто брати жирне, оскільки саме жир відповідає за смак. Чим жирніше морозиво, тим помітніше буде його жовтизна, яку дає натуральний молочний жир. А ще ви відчуєте жирний наліт на губах, який повинен легко танути і злизуватися. Якщо ж наліт міцно тримається, це говорить про те, що в морозиво додали багато води і рослинні жири. Якщо ви все ж таки вирішили ризикнути здоров’ям і спробувати морозиво з комбінованим складом сировини, то віддавайте перевагу продукту, в складі якого присутня не дешева пальмова олія, а більш якісна кокосова або пальмоядрова. Не варто їсти морозиво, після якого на зубах залишаються крупинки: такі відчуття свідчать про те, що продукт неправильно зберігався. Якщо ж любите ласувати фруктовим льодом, то пам’ятайте, що у складі «правильного» фруктового льоду на першому місці стоїть вода, на другому — заморожений сік або фруктове пюре.
Володимир Петренко