(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

У Пришибі відбулося відкриття меморіалу загиблим льотчикам бориспільського екіпажу, збитого над Слов'янськом

  • 08 червня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 143
  • Автор: admin
  • 0
Меморіал під назвою «Скорботний янгол» постав нещодавно на місці, де впав збитий розвідувальний літак Збройних сил України Ан-30Б, на борту якого перебували 8 членів екіпажу. На церемонію відкриття прибуло багато людей.
Сюди прийшли жителі села Пришиб, що в Слов’янському районі на Донеччині, родичі загиблих льотчиків, їхні побратими, мешканці Слов’янська та Краматорська. На місці, де впав літак, встановили меморіал «Скорботний янгол», який буде усім нагадувати про ту страшну подію, яка сталася два роки тому.
6 червня 2014 року о 17.00 в АН-30Б, на борту якого перебував вантаж виключно невійськового призначення, потрапила ракета, випущена з російського ПЗРК. Літак підкинуло вгору на сотню метрів; льотчики не відразу зорієнтувалися, оскільки від удару повилітали зі своїх крісел. Командир Костянтин Могилко передав всю інформацію в штаб ВПС ЗСУ і наказав команді покинути повітряне судно. Сам же командир до останнього моменту намагався вирівняти літак і посадити його.
Перед командою постав вибір: або негайно покидати борт і тим самим наразити на небезпеку житлові квартали Слов’янська або ж докласти всіх зусиль задля відведення Ан-30Б від міста, підставляючи під загрозу лише свої життя. Екіпаж обрав друге. Загинуло п’ятеро героїв — командир Костянтин Могилко, оператор Сергій Камінський, борттехнік Павло Дришлюк, механік Олексій Потапенко і радист Володимир Момот.
Свою щиру вдячність та слова жалю висловили жителі села Пришиб, які стали свідками трагедії того дня. Слово взяли і родичі загиблих героїв, вдячні мешканці Слов’янська та військові побратими. Вірш про трагедію зачитав поет з Краматорська. Присутні вшанували пам’ять загиблих льотчиків і поклали до меморіалу квіти.
Відтепер пам’ять про героїчний подвиг екіпажу літака АН-30Б і ту страшну трагедію буде берегти «Скорботний янгол».

Джерело: 6262.com.ua/news/1250022

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.