(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Козацька варта» — острівець єднання української нації

  • 16 червня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 353
  • Автор: admin
  • 0
Дивовижне дійство проходило на минулих вихідних у нашому місті. Без тютюну й алкоголю і тим більше без наркотиків… без партійної та релігійної пропаганди — Етнокультурний фестиваль «Козацька варта». Шкода, шановні земляки, що вас туди небагато прийшло...

А захід цей тривав два дні — на території колишньої другої школи. Організувала його проведення громадська організація «Козацька варта» на чолі з Людмилою Кущ. Гасло Етнокультурного фестивалю «Козацька варта» — «Від згуртованої громади до квітучої України».
Етно-фестиваль розпочався з привітання почесних гостей та друзів, серед яких — заступник міського голови Людмила Пасенко, волонтери й учасники АТО, представники Київської академії педагогічних наук, музиканти та співаки, самодіяльні художні колективи. Потім ведучі заходу закликали учасників вшанувати полеглих захисників України хвилиною мовчання. Оголошення фестивалю відкритим ознаменувалося виконанням Державного гімну України та підняттям прапора «Козацької варти».
У вітальному слові голова ГО «Козацька варта» Людмила Кущ (на фото праворуч) зазначила: «… Я не назву цей захід святом — ще не прийшов час святкувати. Святкуватимемо, коли настане мир і коли у державі почнуться зміни на краще. А сьогодні ми запрошуємо вас на зустріч — просто відігрітися душею. Ми — частина громади Борисполя, яка організувалася ще у 2014 році з метою зробити табір відпочинку для дітей. Однак війна вносить свої корективи, і замість табору ми стали волонтерами... На сьогодні ми — офіційна громадська організація, і, як члени Всеукраїнської асоціації освіти дорослих, ми повернулися до активної організації табору. Тож, запросивши вас на цей етно-фестиваль, маємо намір поговорити, чи зможемо створити табір для дітей у Борисполі чи біля нього. У нас дуже великі резерви, прекрасні педагоги, майстри декоративно-прикладного мистецтва, художники, клуби «Ратоборець» і «Боривітер»; також маємо поряд Київ з науковцями та провідними фахівцями.
Ми, ентузіасти організації цього заходу, різні за професіями і посадами, різні за своїми поглядами, в тому числі й політичними, і релігійними, але маємо спільну точку зору: ми хочемо жити у мирній, щасливій країні, у прекрасному місті Борисполі й усвідомлюємо, що для цього потрібно долучитися кожному. У 2014 році нас підтримала міська адміністрація, а цього разу ми поставили амбітну мету долучити до нашого починання ресурс державний і громадський. Ми вдячні, що нам нині допомагають і ЗОШ № 6, і Вечірня школа, і Ліцей «Дизайн-освіта», і клуб туризму, і КМК «Академ», і громадські організації міста…», — наголосила пані Людмила.
Варто зазначити, що у декого з учасників етно-фестивалю було сподівання побачити на відкритті й міського голову, однак, як стало відомо пізніше, він у цей час перебував у відпустці, тож від міської влади виступила Людмила Пасенко, яка подарувала «Козацькій варті» Державний прапор України та прапор міста Борисполя.
Фестиваль удався на славу. Без тютюну й алкоголю і тим більше без наркотиків… без партійної та релігійної пропаганди — саме такі елітні заходи і є об’єднавчими для згуртування української нації в єдиний моноліт. Адже нині, як міркують організатори заходу, ті ж релігійні конфесії і різні партії цей моноліт лише розколюють…
Хочеться також сподіватися, що і міська влада проявлятиме менше байдужості до такої подвижницької праці наших земляків-волонтерів — організаторів Етнокультурного фестивалю «Козацька варта» — і приділить більше уваги потребам його проведення у наступному році, принаймні — не обмежиться лише дев’ятьма сотнями гривень на рекламні плакати…
Будь на варті інтересів української нації, «Козацька варто»! Так тримати!

Вадим ШАПОШНІКОВ,
лауреат III щорічного етнокультурного фестивалю «Козацька варта»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.