Новини
- 29 червня 2016
- Відгуків: 0
- Переглядів: 450
Український розробник наддешевої сонячної теплової станції відкрив креслення для всіх бажаючих
Йдеться про найбільшу в Україні сонячну станцію такого типу (29 кв. м фокусуючих дзеркал), яку своїми руками зробив винахідник Сергій Юрко з Миргорода. Станція призначена для виробництва тепла з сонячної енергії, причому вода без проблем нагрівається до температури кипіння навіть у люті морози. Головна унікальність станції — це вартість: близько 10 EUR / кв.м, що в 15–20 разів дешевше традиційних сонячних колекторів (вакуумні трубки, плоскі колектори). Завдяки такій дешевизні тепло цієї станції виходить дешевшим від тепла з імпортного газу.Вартості у 10 EUR / кв.м вдалося досягти завдяки застосуванню дешевих поширених матеріалів: сталевий прокат, дерево, пінополістирол, металізована лавсанова плівка (в якості дзеркал) та ін. Станція встановлена просто неба вже майже рік (а повноцінно працює з березня 2015), і за цей час не було жодної значущої поламки. Для винахідника це було очікувано: раніше він кілька років випробовував все на прототипах і широко застосовував наукові розрахунки. Зараз станція опалює приватний будинок у парі з газовим котлом.
Замість того, щоб закрити інформацію про технологію і продавати її, винахідник чинить навпаки. Він принципово відмовився від патентування та готовий будь-кому безкоштовно вислати всі необхідні креслення.
Контакт Сергія:
cheapsol@ukr.net
Більше того, окрім багатьох роз’яснювальних роликів в інтернеті на «Youtube», Сергій працює над здешевленням інших елементів сонячної станції (наприклад, теплового акумулятора або теплотраси), пропонує до продажу невеликі секції сонячного пристрою для випробувань і копіювання. Також він готує економічну інформацію для бажаючих виробляти його пристрій на продаж. Винахідник називає свої дії створенням «виробничої мережі» і сподівається, що це буде таким же дітищем інформаційної ери, як і «соціальні мережі». Цей соціальний експеримент він роз’яснює у своєму блозі.
«Світ змінюється, — каже Сергій. — Це в XIX столітті торгували патентами. Нині ж ера інтернету і безкоштовної інформації».
Зразки креслень
Сергій Юрко прагне, щоб в Україні з’явилося від 100 до 1000 невеликих виробників його сонячного пристрою, яким потрібно, окрім бажання, мати стартовий капітал всього лише у кілька сотень доларів. (технологія виробництва примітивна і не вимагає складного обладнання та великих приміщень). При цьому вони не будуть заважати один одному, оскільки обсяг ринку величезний. Наприклад, це сотні тисяч приватних будинків, які захочуть використовувати дешеве сонячне тепло замість дорогого газу.newskraine.com.ua
Нижче мінімуму: в Україні можливе зниження зарплат
Перші фіскальні підсумки 2016 показали, що радикальне зменшення з 1 січня ставки єдиного соціального внеску не призвело до виходу з «тіні» заробітних плат, повідомляють «Патріоти України» з посиланням на «Дзеркало тижня».Так, у пошуках арґументів для МВФ на переговорах про надання Україні чергового траншу фінансової допомоги Мінсоцполітики України підготувало проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімальних розмірів оплати праці», яким пропонується змінити підходи до визначення мінімальної заробітної плати.
Мінсоцполітики України пропонує включити в МЗП, крім тарифної частини, інші складові заробітної плати. При цьому виключається норма, МЗП — це розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю. Необхідність таких новацій арґументується практикою країн Європи, де МЗП «забезпечується всіма складовими заробітної плати».
Працівники зазнають втрат від такої реформи. Адже у разі включення в МЗП інших складників заробітної плати, крім тарифної частини, її розмір збільшиться штучно тільки «на папері», і від цього у людей не стане більше реальних грошей. Зменшаться також стимули і мотивація людини до отримання освіти, підвищення кваліфікації, вищих досягнень у роботі, адже МЗП більше не буде означати розмір оплати виключно за просту, некваліфіковану працю.
Зазначається, що спроби реалізувати це завдання здійснювалися і раніше, зокрема. пропонувалося запровадити «індикативну» заробітну плату як нижню межу бази, незалежно від розміру фактично нарахованої зарплати працівникові. Сьогодні державу найбільше цікавить кінцева цифра. Тому уряду пропонується надати право щорічно встановлювати «гарантовану заробітну плату» для підприємств, установ, організацій, що не входять у сферу дії галузевих угод, фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників (крім бюджетної сфери. — Ред.), новостворених суб’єктів господарювання та фізичних осіб протягом перших шести місяців їхньої господарської діяльності. Передбачається, що співвідношення гарантованої заробітної плати працівників першої (найпростіші професії. — Ред.) і дев’ятої (законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери. — Ред.) класифікаційних груп не може бути меншою трикратного розміру.
У підсумку, у малому і середньому бізнесі буде збільшення фіскального тиску за рахунок штучного розширення бази оподаткування та посилення державного регулювання, зате великий олігархічний — отримає «бонус» у вигляді скасування вимоги закону про необхідність встановити тарифну ставку робітникам першого розряду в розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір МЗП.
За розрахунками Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах на 2016 рік на одну особу становив 2 555 грн. на місяць, а з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб — 2 891 грн. Законодавчо визначений розмір цього базового державного соціального стандарту становив всього 1 378 грн.
Згідно з інформацією Держкомстату України, в березні 2016 середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій склала 4 920 грн. При цьому зарплата до 3 000 грн. була нарахована 43,8 % працівникам, а до 5 000 грн. — 73,0 % працівникам.
Якщо в результаті включення в МЗП додаткових складників її розмір «на папері» збільшиться до 5000 грн., то в країні три чверті найманих працівників будуть отримувати заробітну плату, розмір якої не перевищує мінімальної.
newskraine.com.ua
Туристи з України масово їдуть відпочивати до Криму: на Чонгарі сотні машин
На кордоні Криму і України зафіксовано великий потік українців, які прибувають на відпочинок в анексований Росією Крим. Опубліковані фото. Тим часом окупаційна влада Криму нарахувала 111 тисяч українських туристів на півострові.Новину повідомив заступник голови Меджлісу кримсько-татарського народу Наріман Джелялов, передає «Преса України».
В українських ЗМІ постійно з’являються новини про порожні пляжі в Криму, що супроводжуються фото і відео. Проте навіть самих українців не зупиняє те, що Росія проголосила Крим російським і силою відібрала його. Вони їдуть відпочивати на півострів.
«Кілька сотень легковиків (це тільки в Чонгарі), сотні піших. Ось і думаю, чи то Україна до Дня Конституції засилає великий пропагандистський десант, то чи є домовленість з Аксьоновим — підняти в Криму курортний сезон», — повідомив Джелялов, надавши фото на доказ своїх слів.
Кримська окупаційна влада стверджує, що українці їхали на курорт на півострів в минулому році, їдуть і в цьому. При цьому їхній потік зростає. Якщо за весь курортний сезон у 2015 році Крим відвідали 10 % українських туристів із загального числа відпочивальників, то тільки за червень 2016 року зафіксовано 9 % українців від загального їх числа.
Згідно з даними соцопитування, проведеного окупаційним Міністерством курортів півострова, з початку року в Криму вже встигли відпочити 111 тисяч українців.
Нагадаємо, в Одесі розпочався вдалий курортний сезон 2016. У Мережі набирає популярності відео волонтерів «АвтоМайдану», на якому показаний пляж Ланжерон, точніше рекордне число туристів на ньому.
rezonans.pp.ua