(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«ГУЛЬКІВКУ» ХОЧУТЬ ЗАБУДУВАТИ, а бориспільцям потрібна зона відпочинку!

  • 03 серпня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 333
  • Автор: admin
  • 0
Збори були організовані директором третьої школи, депутатом Бориспільської міської ради Іриною Панкявічене. На захід прийшли й інші депутати МР — Ігор Петренко, Юрій Локайчук, Валерій Мартишко, Олег Верес та інші. Були запрошені орендар земельної ділянки під забудову (1,3 га), що неподалік озера, — депутат МР VI скликання Едуард Берестюк та представник забудовника — нині чинний депутат Петро Жувак.
Ситуація з намірами будувати тут житлові багатоповерхівки і тепер має туманний вигляд. Як повідомили представники депутатського корпусу, спочатку їм «окозамилювали» однією інформацією про будівництво, тоді іншою, потім ще… Хоча тут передбачалося будівництво лише спортивного комплексу.
Люди, які прийшли на збори, висловлювали своє занепокоєння щодо намірів будівництва на «Гульківці» багатоквартирних будинків. І навіть недовіру…
«Ми свого часу побудували тут свій будинок, продавши перед тим квартиру, щоб провести решту свого життя у затишному місті, — обурюється літня жінка. — І що тепер? Знову бетонні коробки, машини, загазованість?» Її підтримує переважна більшість присутніх. До того ж було озвучено, що на очищення озера у майбутньому році міська рада виділила 800 тис. грн.
Представник же забудовника має протилежну позицію. Головні його тези: «земля не повинна гуляти…», «вам тут буде краще, як забудуємо» і т. д. При цьому демонструвався гарно намальований проект території з новітніми будовами, звісно ж, без позначених площ для автостоянок… Але найцікавіше те, що представник забудовника не міг назвати ані числа квартир, які планують побудувати, ну й, відповідно, ані кількості поверхів…
— Ми, депутати, у вівторок повинні були приймати рішення, — пояснює людям депутат Олег Верес. — Цілий місяць по комісіях ходило це питання… Ми запитуємо: що це таке? Відповіді нема. Я запитую в архітектора — той теж не знає. За тиждень до сесії чую, що тут хочуть будувати якийсь спорткомплекс. Минає день — кажуть: ні, буде дитсадок. Ще один день — чую вже про таун-хауз із дитсадком… А оцей ось малюночок (проект території Авт.) з’явився вже в день сесії! Сказали: сім поверхів… То яке ми можемо приймати рішення, коли за тиждень ми почули про п’ять версій забудови?
А за бардак на цій території має відповідати орендар. Невже ми хочемо цю природу знищити? Тому те, що ви зараз почуєте від представника забудовника, воно може змінитися 25 разів…
— Ми знаємо, що ми хочемо, але не знаємо, що ви нам тут дозволите будувати, — намагається виправдатися представник забудовника.
— Ми вже мали досвід з Комсомольським озером, — бере слово депутат, голова міської організації ВО «Свобода» Ігор Петренко. — Там показували такі-і-і «прожекти»!.. Хотіли ледь не «Нью Васюки» збудувати у вигляді аквапарку, а озеру там взагалі місця не знаходилося. Слава Богу, піднялися тоді люди, і через екологічну прокуратуру ми це озеро відстояли. А тепер інший бік медалі: у Борисполі нині будується маса житла, квартири продаються, сюди наїжджають «лугандонські бєженци» на «Мерседасах» та на «Тойотах», скуповують ці квартири і тут живуть... Проте у нас за ці роки не з’явилося жодного дитсадка, жодної школи (скоро в нічну зміну діти навчатимуться). Не додалося жодного місця в лікарні… Зате населення в кількості зростає… Нещодавно ми ледве відбили намір будувати у Соцмістечку аж 800(!) квартир. Бо це був би транспортний і комунальний колапс Борисполя. Місто перетворилося б лише на спальний район Києва і нічого, крім навантаження на каналізацію, не отримало б.
Я живу поряд з отим сумнозвісним «кінґ-конґом», — веде далі депутат. — До мене звертаються мешканці будинку, що на Київському шляху, 97, де Петро Карпович, до речі, є депутатом. Цих людей зробили заручниками, віддавши їхній будинок у зону забудови. Тато-забудовник збанкрутував, взявся добудовувати його син, який тепер не «при ділах»… Тож тепер цим мешканцям (44 особи) нічого не обіцяють, їхній будинок валиться, а «кінґ-конґ» будується! Добре, що у відповідь міська рада заблокувала забудовнику здачу будинку, не виділяючи земельних ділянок для паркування автомобілів.
Чим мотивує «гульківський» забудовник? — зауважив Ігор Петренко. — Мовляв, тут безлад, сміття, нема порядку… Як цього позбутися? Забудувати! Тобто найкращий засіб від головного болю — це гільйотина! Так зате ж — з трояндами, коротко підстриженими кущиками… — з красою «неописуєнною»… Може, тим, хто тут поселиться, і буде добре, але ж решта нічого з того не отримає! Будь-яке висотне будівництво — це навантаження на ґрунт і ґрунтові води... Моя пропозиція: зробити тут паркову зону, а орендарю — навести на своїй ділянці порядок. Рішення за вами! Але подумайте добре, бо назад дороги не буде!
Свою думку мали можливість висловити ще чимало жителів «Гульківки». Завершилися збори голосуванням. Для голосування сформулювали три питання: будувати багатоповерхові будинки, роздати землю АТО-вцям чи облаштувати зону відпочинку зі спорткомплексом. Більшість підтримала третє. Але у відповідь на це представник забудовника зазначив, що голосування нелегітимне, оскільки тут присутні ще не всі мешканці мікрорайону…
На момент публікації цієї статті питання забудови «Гульківки» поки «притихло». Та чи надовго?

Вадим ШАПОШНІКОВ

Фото автора

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.