(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

В Україні зміниться розмір пенсій

  • 14 вересня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 464
  • Автор: admin
  • 0
Про це він заявив під час гарячої лінії Кабміну. За словами Реви, в Україні, починаючи з 2012-го року, замість «осучаснення» прийняли рішення індексувати пенсії на рівень інфляції. Однак в бюджеті на наступний рік, крім індексації, також планують «осучаснити» пенсії для українців з великим стажем роботи.
На питання 80-річної пенсіонерки про те, чому українцям з мінімальною пенсією дохід збільшують швидше, ніж тим, хто має великий стаж роботи, міністр соцполітики відповів, що вже незабаром ситуація кардинально зміняться. Тим, хто має великий стаж роботи, будуть виплачувати пенсії значно вище.
«Ми зараз готуємо пропозицію, щоб ті, хто сидів на лавці, були в гіршому становищі, ніж ті, хто працював. Це називається осучасненням пенсії. Цим питанням ми зараз займаємося. Якщо 50 років стажу, то у вас буде все добре. Не хвилюйтеся, ми готуємо серйозні пропозиції, щоб поліпшити становище», — сказав Рева.
Зазначимо, до 2012-го пенсії збільшували («осучаснювали») на 20 % від зростання середньої зарплати по країні — вже кілька років ця норма закону не діє. У результаті, за даними Міністерства соціальної політики, понад 7 млн. українців мають розрахунковий базовий розмір пенсії менший прожиткового мінімуму. Як пояснює експерт організації «актуарно-пенсійний консультант» Олександр Ткач, чиновники порахували, що для «актуалізації» пенсій буде достатньо індексувати весь розмір пенсії на розмір інфляції (раніше індексували тільки ту частину, яка в межах прожиткового мінімуму).
Однак і цю індексацію призупинили в 2014-му році внаслідок різкого стрибка цін. Так, за два минулі роки рівень інфляції досяг 68,2%. Отже, мінімальну пенсію з 2014 до кінця 2015-го повинні були підвищити з 949 до 1596 гривень. А цьогоріч — до 1787 гривень (за прогнозом Міністерства економічного розвитку, інфляція буде на рівні 12 %). Однак на даний момент мінімальна пенсія в Україні — 1130 гривень.

charter97.org

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.