(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

У Борисполі відбулася презентація унікального журналу

  • 30 вересня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1313
  • Автор: admin
  • 0
24 вересня до Борисполя завітала відома письменниця, член Національної спілки письменників України, народознавець, голова Об’єднання рідновірів України, релігієзнавець, доктор філософських наук, професор Галина Лозко.

Цей захід, що проходив у міській бібліотеці, сміливо можна назвати вступною лекцією Школи рідної духовності, яка перед бориспільцями нещодавно відкрила свої двері. Адже Галина Сергіївна у своєму виступі торкнулася різних граней нашої сучасної національної культури. Тут лунали оповіді про її науково-дослідницькі книжки, які останнім часом побачили світ, про рідновірських художників, скульпторів, композиторів і поетів, творчість яких широкому загалу ще мало відома. Проте значна увага була приділена презентації ювілейного видання, засновником та редактором якого є пані Галина, — журналу «Сварог».
«Сварог» цілком правомірно є часописом унікальним. Це науково-популярне виданням, що тематично охоплює водночас три напрямки — філософію, етнологію і релігієзнавство. В Україні журналів, які б висвітлювали вказану тематику у доступній, популярній формі, на жаль, більше нема. Тож існування такого журналу — одна із видатних заслуг його засновниці. «Сварог», за суттю, це значний національно-інформаційний прорив в умовах глобалізації, інтернаціоналізації, гібридної та інформаційної воєн, що нав’язували і нині нав’язують Україні її вороги.
«Сварог» виходить в Україні ось уже 20 років! Він має широке коло своїх читачів і шанувальників, справляючи на них свій благотворний вплив, оскільки, як було зазначено на обкладинці 5-го випуску, веде непримиренну боротьбу із залишками духовного рабства та пропагує здоровий національний спосіб мислення і життя. Приємно також зазначити, що це видання хоч і з київською «пропискою», та його свіжий, 25-ий, випуск має бориспільське походження, бо члени редакційної колегії журналу «Сварог» є бориспільцями і саме з Борисполя у зверстаному вигляді він «полетів» інтернетом у Тернопіль, де його надрукувало видавництво «Мандрівець».
Окрім журналу, пані Галина представила такі свої книги, як «Боги і народи. Етносоціальний вимір: курс релігієзнавства» (2015), «Велесова Книга — Волховник» (наукове дослідження, переклад, словник, коментарі; видання 7-е, 2015) та «Галшка. Лозки та Гулевичі в XV–XVII ст.: історичний нарис» (біографічне дослідження родоводу Галшки Гулевичівни-Лозчиної, фундаторки Київської братської школи 1615 р., що згодом була реорганізована, а потім перейменована на Києво-Моглилянську академію; видавництво «Мандрівець», Тернопіль, 2015). Усі презентовані видання з автографами авторки були подаровані Бориспільській міській бібліотеці.
Варто зазначити, що Галина Сергіївна пише прекрасні вірші. Деякі з них вона продекламувала на цьому заході, а місцевий композитор і журналіст Вадим Шапошніков навіть виконав одну із пісень, створену на її слова під назвою «Коло Свароже».
Загалом захід, яким опікувалася директор бібліотеки Жанна Кручініна, пройшов у теплій, невимушеній атмосфері. По його закінченню гостя відповіла на цікаві запитання наших земляків, а охочі могли придбати книжки та журнали з її автографом.
Хто не потрапив на цей захід, може замовити «Велесову Книгу» та свіже число журналу «Сварог» за тел. 097-869-64-68.

Максим САВЧЕНКО,
член редколегії часопису «Сварог»,
голова ГО СПК «Штурм»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.