(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Відбувся урочистий З'їзд Всеукраїнського об'єднання «Свобода»

  • 05 жовтня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 539
  • Автор: admin
  • 0
30 вересня 2016 року в столичному «Палаці Свободи» з нагоди 25-ї річниці створення Всеукраїнського об’єднання «Свобода» відкрився урочистий З’їзд націоналістичної партії. На заході присутні 2022 делегатів з усіх реґіонів України.

На початку заходу націоналісти вшанували пам’ять усіх героїв Небесної сотні та російсько-української війни. Лідер «Свободи» Олег Тягнибок поіменно оголосив усіх 19 «свободівців»-героїв Небесної сотні та 30 «свободівців», загиблих у війні за Україну. Зал стоячи вшановував героїв. Окрім цього, учасники націоналістичного з’їзду вшанували пам’ять усіх «свободівців», які роками боролися за соціальну і національну справедливість і відійшли з життя.
Олег Тягнибок коротко зупинився на здобутках кожної з обласних партійних організацій за роки боротьби. Завершивши представлення обласних організацій, лідер «Свободи» запросив до виступу президента історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля.
Прибув привітати «свободівців» і відомий культурний діяч казкар Сашко Лірник. Під час виступу він зазначив: «В Україні має бути лицарство. «Свобода» — це і є справжнє лицарство. Гляньте, як борються проти «Свободи»! Чому? Бо бояться. Усі разом ми — українці, а «Свобода» — це партія українців. Гасла «Свободи», націоналізму дають усе потужніший відгук у серцях людей. Ми з вами — лицарі — свою країну не здамо!».
Численна делегація Об’єднання українок «Яворина» також завітала на з’їзд, аби привітати «свободівську» родину. Голова організації Ірина Сех розповіла, що жінки організації згуртувались, аби допомогти нашим чоловікам наблизити час перемоги.
«Серед нас жінки, які втратили найдорожче — своїх дітей, чоловіків. Ми працюємо своїми руками — плетемо сітки, їздимо на фронт, ідемо до тих літніх людей, які там нікому непотрібні. Наше об’єднання дякує «Свободі» за підтримку, добрі слова, правильні настанови, потрібні дії. Дякуємо усім, хто об’єднався у велику свободівську родину. Є «Свобода» — буде Україна!» — зазначила Ірина Сех. «Яворинки» подарували «свободівцям» власноруч спечений коровай та святковий торт.
Відтак до націоналістів звернувся відомий український юрист, колишній суддя Конституційного Суду Віктор Шишкін: «Я вдячний «Свободі», що вона виступила на захист Конституції. Говорять про національний патріотизм, державний патріотизм, але, на жаль, у нас не вживають словосполучення «конституційний патріотизм». Це вислів німецьких філософів, які твердили, що нація поважає свою державність, яка базується на Конституції. Але після акції на захист Конституції в Україні, сподіваюся, буде запроваджено і конституційний патріотизм, який нині відсутній у чинної влади, що прийшла на крові Майдану.
Прикро таке казати в цьому залі, але мені здається, що режим зрадника України Януковича був чеснішим, ніж нинішній режим Порошенка. Янучара був ворогом, ми про це знали, і до нього іншого ставлення не було. Ми знали, що програли битву 2010 року, але виграємо іншу. Але виявляється, що Порошенко — ворог, і ми про це не знали. Попередня влада не виступала так нечесно, як це робить чинна, що прийшла на крові Майдану. Вже за це нині має бути відкрите будь-яке провадження — моральне, етичне, кримінальне — проти антиукраїнської влади».
Наступним слово взяв голова Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь. Він нагадав слова Ярослава Стецька, що українська національна революція має доцільність і перспективи лише тоді, коли вона є і соціальною: «Свобода» цінує ці слова і використовує їх у розбудові сильної незалежної держави. «Свободі» — бути в парламенті і на найвищих щаблях влади! Якщо буде «Свобода» — то буде Україна! Закликаю нести прапор національної революції і боротьби, консолідуючи українську націю. Від імені Конгресу Українських Націоналістів вітаю «Свободу» з ювілеєм. Упевнений, що вам усе вдасться!».
Нинішній голова ОУН, перший заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак наголосив на необхідності реалізувати справи попередників нинішніх націоналістів: «Свободівці» — продовження справи ОУН і УПА. Коли президент держави Ізраїль зухвало висловився щодо трагедії Бабиного Яру, «свободівці» одразу відреагували, наголосивши на неприпустимості паплюження пам’яті українських націоналістів. Наша історія показує, що все неможливе є можливим, якщо стати плече до плеча. Маємо реалізувати і завершити справи наших попередників, аби українці стали господарями на своїй землі!».
Наступним до учасників з’їзду звернувся борець за волю України, воїн УПА Теодор Дячун. «В Україні й досі бояться навіть слова «націоналізм». Але коли я побачив гори трупів, які залишали по собі червоні окупанти, тікаючи від німців — тоді, у свої 14 років, я став націоналістом. Будь-хто, коли би бачив, що робилося в 41-му році, став би націоналістом. Страх до націоналізму поширює Москва, але ми не маємо йти в неї на повідку», — наголосив ветеран УПА.
Відтак із промовою виступив лідер «Свободи» Олег Тягнибок. Він поінформував членство про накази, які видано на з’їзді, зокрема про створення робочої групи для опрацювання «Кодексу відповідальної державотворчої політичної сили», який буде запропоновано підтримати іншим проукраїнським партіям (докладніше: svoboda.org.ua). Також Олег Тягнибок видав наказ про мобілізацію українців до лав націоналістичної політсили.
Голова Волинської «Свободи», один зі старожилів політсили Анатолій Вітів у своєму виступі нагадав про історію творення партії. Він зазначив: «Хочу вклонитися усім родинам героїв Небесної сотні та героям, які загинули на війні з московським окупантом. Тепер ви для нас — дороговказ. Пам’ятаємо і завжди пам’ятатимемо про героїзм людей, які віддали свої життя, аби ми нині проводили тут свій З’їзд. Це їхня заслуга!».
До учасників також звернувся заступник голови партії з питань зв’язків із громадськістю, народний депутат України VII скликання Леонтій Мартинюк: «Дякую долі, що дала мені такий шанс бути 25 років в одній політсилі, пройти цей чвертьстолітній відрізок шляху пліч-о-пліч разом із вами. Я гордий, що знав людей, які віддали життя за Україну. Раніше я читав про таких лише у книжках. Нині ми творимо історію. Тому бажаю усім нам, аби ми частіше вручали нагороди нашим живим побратимам та посестрам за їхні здобутки і щоби наші діти вже не мусили боротися за Україну. Щоб наші діти й онуки користалися тим, що ми їм залишимо!».

Прес-служба ВО «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.