Новини країни
- 02 листопад 2016
- Відгуків: 0
- Переглядів: 486
«Борги за світло». Як відновити електропостачання квартири, якщо послуга була відключена
Компанії-постачальники можуть тимчасово припинити надання послуги споживачам за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг.Як стало відомо, споживачам, які не оплачують спожиту електроенергію, постачальники послуги можуть припинити енергопостачання.
У яких випадках можна позбутися електропостачання
Сплатити рахунок за спожиту електроенергію необхідно протягом 10 днів після терміну, зазначеного в квитанції. Якщо споживач не оплатив послугу, то компанія направляє попередження про відключення електрики. У разі ненадходження оплати на 30-й день після отримання попередження, компанія має право відключити боржника від мережі.
У компанії «Київенерго» повідомили, яка інформація повинна бути вказана в повідомленні:
- адреса квартири/будинку, який заплановано відключити;
- причина відключення — заборгованість і сума заборгованості;
- адреси найближчих центрів обслуговування клієнтів компанії.
Як відновити електропостачання квартири
Щоб відновити електропостачання, споживачу необхідно звернутися в центр обслуговування клієнтів і зробити такі дії:
- Провести звірку розрахунків за електроенергію (у разі, якщо споживач не згоден із сумою боргу);
- пред’явити квитанцію про оплату боргу або укласти угоду про розстрочення сплати заборгованості;
- оформіть заявку на повторне підключення.
У компанії відзначають, що після погашення боргу повторне підключення здійснюється безкоштовно.
Згідно з постановою «Про затвердження порядку забезпечення стандартів якості послуг з електропостачання» № 1841 от від 18.10.2016 року, електропостачання відновлюється протягом 3-х днів в містах та 5-ти — в сільській місцевості.
hyser.com.ua
Українці іґнорують медогляди, бо це дорого і недоступно
Держава має бути зацікавлена у популяризації здорового способу життя через інформаційні кампанії. Про це повідомила виконавчий директор ГО «Злагода» Тетяна Нікелсен.Так, на думку Т. Нікелсен, система заходів профілактики захворювань в Україні нерозвинена.
«В Україні зовсім нерозвинена система, коли людина намагається профілактувати своє захворювання, коли вона намагається слідкувати за собою. Для того, щоб спіймати хворобу на ранній стадії захворювання і вилікуватися — потрібно відвести вагоме місце профілактиці. Відомо, що, наприклад, навіть рак на ранніх стадіях виліковний. Тому, чим більше люди знатимуть, що потрібно постійно проходити профілактичні медогляди, тим менше летальних онковипадків буде в Україні», — зазначила вона.
Водночас, Т. Нікелсен наголосила, що медогляди для українців мають бути доступнішими: «У нас сьогодні ніхто навіть не задумується про медогляди. У нормальних країнах люди раз в рік обов’язково проходять гінеколога, мамолога і інших для того, щоб вчасно побачити проблемні моменти. У нас поки людині не стане реально погано — вона нікуди не йде. Це одна проблема. Інша проблема — це недоступність медоглядів. Адже, по-перше, у нас немає нормального обладнання у тих же в районах і в селах. І по-друге, медогляд — це дорого. В середньому, наприклад, похід до гінеколога на огляд коштує 200 грн., а для простої людини це справді дорого», — наголосила вона.
Т. Нікелсен також припустила, що спростити доступ пацієнта до лікаря сьогодні може система електронної реєстрації, яка у державних установах відсутня: «Люди не ідуть до лікарень ще й тому, що кожен такий похід чи не на весь день: прийти, зайняти чергу, вистояти її. У нас немає системи електронної реєстрації, як це є всюди у світі. Це велика проблема і її вирішення спростить доступ людей до тих же медоглядів», — відзначила вона.
Також, Т. Нікелсен вважає, що держава має брати активну участь у популяризації здорового способу життя через інформаційні кампанії.
unn.com.ua