(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Третя річниця Революції Гідності: які уроки та висновки зробила Україна

  • 23 листопад 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 564
  • Автор: admin
  • 0
Три роки тому — 21 листопада 2013 року — розпочинається Революція Гідності. 21 листопада українці, які вийшли захистити європейський курс України, іще не знають, що попереду — місяці холодного Майдану, сотні поранених, а кращі з кращих увійдуть до лав Небесної Сотні… Які висновки та уроки можна зробити з цих подій — у коментарях націоналістів.

Олег ТЯГНИБОК,
голова ВО «Свобода»:

«Революція продемонструвала внутрішній потенціал української нації, її спроможність обстоювати власну гідність, категоричне неприйняття одурілої від беззаконня і вседозволеності влади. Ті, кого звинувачували в надмірній терплячості, повстали і здивували світ. Стало очевидно, що знамените українське волелюбство часів козаччини, отаманів-холодноярців, вояків УПА присутнє в генетичному коді української нації назавжди. І як вулкан Везувій, може вирватися на поверхню будь-коли і змести кривдників.
Водночас революція триває. Ба більше, вона вступає в свій найбільш інтригуючий та не менш складний, аніж попередні, етап. Адже наступним завданням, після падіння режиму Януковича, було ліквідувати наслідки його правління, перекрити промосковським холуям, викоханим на путінських газових доларах, — дорогу до влади. Натомість через два роки після розстрілів на Інститутській час терплячого очікування минув, і люди остаточно пересвідчилися: все те, що гарно почувалося за Януковича, попіднімало голови. Відбувається реванш одіозних персон, які так і не сіли до в"язниці, натомість сіли в нові владні крісла. Відбувається реванш низинних інстинктів періоду правління регіоналів: духовної вбогості, патологічної захланності, корупції. Коли, замість кинути всі зусилля на вигнання окупанта, повернути синів нації з окопів, «слуги народу» один наперед одного набивають матраци готівкою. Вірус самовпевненості — віра в те, що от, мовляв, «я впіймав Бога за бороду, відставка — це не про мене» — виявився дуже заразним і перекинувся від колишньої влади на теперішню.
Але Революція Гідності — освячена кров"ю тих, чиє життя обірвалося на Інститутській. Прокляття Майдану вже вигнало з країни купку злодіїв, добереться воно й до тих, хто уміло скористався з жертовності сильних людей задля маніпулювання святими речами та власного зиску».

Руслан КОШУЛИНСЬКИЙ,
екс-віце-спікер ВР:

«Революція Гідності — це революція свідомості українського суспільства. Саме Майдан відродив в українців відчуття національного солідаризму. Відчуття окремішності, спільності та унікальності. Революція Гідності розпочала процес історичної справедливості — викинула на смітник історії комунізм, розпочала декомунізацію. Саме майданівці довели своїм життям і здоров"ям, своєю національною поставою, що українці можуть як творити власну державу, так і захистити її від зовнішнього агресора. А владу навчаться міняти до такої, яка виконуватиме взяті на себе завдання. Революція Гідності навчила змінювати владу. Тепер навчимось обирати владу».

Олег ПАНЬКЕВИЧ,
заступник Голови ВО «Свобода»:

«Не можна сприймати чинну владу як результат і підсумок Революції Гідності. Результату ще немає, мети не досягнуто: не очищено всі гілки влади від прислужників колишніх режимів, не знищено корупцію, не обрано чесну владу, не досягнуто повної свободи та гідного рівня життя українців. Тож боротьба триває. І зараз вона ще кривавіша, бо ворог наступає ззовні і зсередини.
Чи були марними жертви Майдану? Згадаймо воїнів УПА, які до 50-их років минулого століття боролися і гинули від рук большевицького режиму. Здавалося, що їхня війна була програна, однак вони вперто сиділи у своїх криївках, чистили зброю, тримали порох сухим і друкували листівки. Вони загинули, але на їхньому подвигу виховалося кілька поколінь українців, які знали, хто є їхнім одвічним ворогом, і готувалися до боротьби.
І коли настав час, внуки і правнуки повстанців вийшли на Майдан. Подвиг Небесної Сотні породив лицарів, які стали на захист держави від споконвічного ворога. А ті, що далі обкрадають народ з розкішних кабінетів, — явище тимчасове. Вони самі ще не уявляють, наскільки тимчасове…».

Ігор ШВАЙКА,
очільник Харківської «Свободи»:

«Ми, державники, знаємо, що таке будувати правильний устрій у складних зовнішніх умовах. Мені здається, що ті, котрі волають, що жертви були марні, або ось хто дорвався до влади, стають схожими на глядачів перед телевізором, які купили отой самий телевізор і вимагають від тих, хто в телевізорі, гідної поведінки. Такої поведінки, про яку мріє глядач-власник телевізора. Будівничі Держави такого ніколи не говорять, вони реалізовують для досягнення Мети ті засоби, які є в конкретний момент. Якби я міг помріяти, то я мріяв би про Відповідального Громадянина. Того, хто думає перед тим, як кинути в скриньку бюлетень з прізвищем кандидата або партії, і співживе, співпрацює з тими силами, яких він привів до влади. Наша місія — Творити Державу. А та кліка Януковича чи поки що чинна — всі дістануть за свої злочини перед Українцями відповідне покарання».

https://www.svoboda.org.ua/news/events/00111728

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.