(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

В Україні знову подорожчала електроенергія

  • 15 березня 2017
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 511
  • Автор: admin
  • 0
Весна прийшла — нові тарифи принесла. З 1 березня в Україні знову піднялися тарифи на електричну енергію ‒ до 90 коп/кВт-год (споживання до 100 кВт-год на місяць) і  1,68 грн/кВт-год за споживання понад 100 кВт-год на місяць. Підвищення відбулося «планово» ‒ відповідно до ухваленої в кінці лютого 2015 року постанови Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг.
Це вже п’яте заплановане підвищення тарифів на електрику для населення, йдеться у повідомленні НКРЕКП. Загалом ціни на електрику для населення поетапно підвищували протягом двох останніх років. З 1 квітня та 1 вересня 2015 року вони в середньому зросли на 45,2% і 23% відповідно. З березня 2016 року відбувся наступний етап підвищення. Якщо у квітні 2015 українці платили 36,6 грн за кіловат-годину (за споживання до 100 кВт), то вже у березні 2016-го ‒ до 57 коп. за кВт-год. А нині в порівнянні з квітнем 2015 року тариф на електроенергію зріс у 3,5 разу!!!
Згідно з новими тарифами, середній місячний платіж за електрику становитиме майже 300 гривень. У межах країни це майже 58 мільярдів гривень за рік! З цієї суми, за підрахунками експертів, 24 мільярди гривень отримає одна людина — Ахметов. Нардеп від БПП Кононенко, який контролює потоки «Центренерго», отримає 7 мільярдів гривень. Не залишаться без зиску і власники обленерго. Так звана російська «лужніковська» група отримає понад 3 мільярди гривень, Костянтин Григоришин — 2 млрд, Коломойський та Суркіс — приблизно по 1 млрд. грн.
Водночас робітники енергетичних підприємств за рік отримають лиш 7% заплаченої за електроенергію суми. Якщо розділити на всіх робітників — це будуть копійки.
Коментуючи ці безконечні покращення життя від влади, яка здатна і ярмо повішати на шию українцям, аби тільки отримати кредит від МВФ і догодити олігархам, свободівець Олександр Аронець написав на своїй сторінці у «Фейсбук»: «Вітаю всіх нас з черговим підвищенням ціни за електроенергію. Від сьогодні Київенерго, яке підконтрольне Ахметову, встановлює такі тарифи: 90 коп/кВт-год за споживання до 100 кВт-год на місяць і 1,68 грн/кВт-год за споживання понад 100 кВт-год на місяць. Завдяки блокаді, ми з’ясували, що в окупованому Донбасі підприємства Ахметова не «націоналізовані» окупантами, а працюють у штатному режимі і далі приносять прибуток Ахметову. Його ж підприємства надають електроенергію Донецьку».
До речі, попри всі запевнення влади, що це останній етап здорожчання електрики, експерти вже сьогодні запевняють: це відбуватиметься і надалі. Та чи витримають таку тарифну напругу українці? Поки на це запитання ніхто не береться відповідати.

Л. БАСАРАБ

Газета «ВО «Свобода» № 400

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.