(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Проект Трудового кодексу: як олігархи хочуть закріпачити українців

  • 15 березня 2017
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 601
  • Автор: admin
  • 0
Олігархи вкотре вчиняють замах на права українців, цього разу — у трудовій царині. Вже сьогодні на засіданні парламентського комітету соціальної політики будуть проштовхувати проект Трудового кодексу до другого читання.
Незалежні профспілки та експерти неодноразово наголошували на неприпустимості ухвалення цього документа, бо він суттєво звужує трудові права українців та гарантії діяльності профспілок.
ВО «Свобода» категорично проти проекту Трудового кодексу, написаного під диктовку олігархів. Ми переконані, що це антиукраїнський, антинародний законопроект. Ось лише деякі підстави рішуче його відкинути:
1. Фактично скасовується 40-годинний робочий тиждень (стаття 153 проекту ТК). Завдяки запровадженню «ненормованого робочого часу» роботодавці матимуть право примушувати працівників працювати понад 40 годин на тиждень. Якщо роботодавець захоче, то і без додаткової оплати, оскільки її мінімального розміру в проекті немає!
2. Суттєво обмежуються права профспілок як представників та захисників прав працюючих українців (стаття 112 проекту ТК). До прикладу, відома націоналістична профспілка «Свобода Праці» за минулий рік домоглася збереження більш як тисячі(!) робочих місць українців на промислових підприємствах Придніпров"я. Якщо Трудовий кодекс буде ухвалено — ці працівники опиняться на вулиці через скасування гарантій, що зберегли їх від звільнення. Ніхто вже законним чином не зможе зупинити бездумного скорочення робочих місць та розкручування маховика безробіття.
3. Роботодавцям надається право вести відеоспостереження за працівниками, здійснювати прослуховування робочих місць, контролювати працівників за допомогою інших технічних засобів (стаття 29 проекту ТК). Те, що у проекті не міститься обмежень щодо видів таких технічних засобів і способів контролю за працівниками, каже про те, що ця норма може стати основою для суттєвого обмеження свободи та інструментом постійного психологічного тиску на працівників. Схоже, олігархам потрібно остаточне закріпачення українців.
4. Олігархи прагнуть змусити українців мовчати про все, що пов"язано з їхньою роботою. Зокрема, для того, щоби приховати ганебно низький рівень оплати праці, небезпечні, а почасти — нелюдські умови праці, свавілля адміністрації. Для цього в проекті Трудового кодексу передбачено цілу низку норм (зокрема, статті 92, 355 проекту ТК), що передбачають матеріальну відповідальність і навіть звільнення за розголошення комерційної таємниці роботодавця. Водночас визначення комерційної таємниці (стаття 505 проекту ЦК) є настільки розпливчатим, що під неї можна підвести майже все, що завгодно.
Тому не дивно, що абсолютна більшість експертів, профспілок і зібрань трудових колективів сходиться на думці, що проект Трудового кодексу значно менше соціально справедливий, ніж чинний Кодекс законів про працю України (КЗпП). Врахуйте при тому, саме КЗпП буде продовжувати діяти на тимчасово окупованих територіях — в т. зв. «ДНР/ЛНР». Це «Опозиційний блок» — співавтори законопроекту — так хочуть, щоби московські пропагандисти мали ще один козир: аби на окупованих територіях у працівників формально було більше прав, ніж на підконтрольних уряду! З цього ясно: цей проект написано в Кремлі.
Чи є альтернатива? Безумовно, є. Якщо б правляча «коаліція» дійсно бажала покращити умови ведення підприємницької діяльності, то виступила б із зовсім іншими ініціативами. Найперше — це перерозподіл податкового тягаря з малого та середнього бізнесу на олігархів та їхні бізнес-імперії.
ВО «Свобода» вже не перший рік пропонує запровадити прогресивну систему оподаткування за принципом «малий бізнес — малі податки, великий бізнес — великі податки». Та поки до владної більшості входитимуть представники олігархії, відповідний «свободівський» законопроект не буде проголосовано.
Друге, що потрібно — це зменшення кількості регуляторних вимог та перевірок для малого і середнього бізнесу. Але аж ніяк не для великих корпорацій, що мають надприбутки та є великими роботодавцями — саме в їхніх інтересах владна більшість проштовхує цей антинародний проект Трудового кодексу на друге читання.
Декілька його позитивних норм — про збільшення до 28 днів щорічної відпустки, звільнення працівників від сплати судового збору у всіх категоріях справ — це солодка оболонка гіркої та отруйної пілюлі, яку нам підсовують лицемірні служки олігархів. Їхня ницість доходить до того, що вони самі ж восени 2015 року обмежили перелік справ, за якими працівники звільняються від сплати судового збору, і тепер видають повернення до старої норми як великий крок уперед. Місце таких політичних штукарів — на смітнику історії!
Що ж до вказаних позитивних норм, то їхнє впровадження не потребує ухвалення Трудового кодексу — це можна врегулювати одним законопроектом. Якщо «коаліція» так бажає надати їм ходу — нехай зробить це, однак без погіршення трудових прав українців.
В умовах, коли українці мають найнижчу в Європі заробітну плату, коли частка комунальних тарифів у ній є критично великою, відкидання українців-працівників у безправ"я є прямою пропозицією до виїзду за кордон. Мільйони українців уже шукають кращої долі або тимчасово працюють в інших країнах. Ухвалення Трудового кодексу остаточно перетворить Україну на «спальний район» для сусідніх країн. Такої долі ми хочемо для себе і своїх дітей?
Трудовий кодекс — це новітня панщина. І якщо злочинна коаліція «БПП», «Народного Фронту» й «Опоблоку» не схаменеться — на них чекає новітня Коліївщина!

Олег ТЯГНИБОК,
голова ВО «Свобода»

blogs.pravda.com.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.