(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

ХТО ОТРУЇВ ОЛЕСНИЦЬКЕ ОЗЕРО?

  • 15 березня 2017
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 858
  • Автор: admin
  • 0
Озеро Олесницьке у Борисполі спіткало екологічне лихо. Як тільки розтанули сніг і лід, на поверхні озера було виявлено багато неживої риби, а також мертвих жаб, ондатр, пацюків, вужів та іншої живності, що мала відношення до озера.

З цього приводу відбулася нарада у міського голови. Було прийнято рішення  комунальним службам вжити заходів щодо виловлення та захоронення загиблих представників озерної фауни.
Причиною екологічної біди, за всіма ознаками, стало отруєння озера каналізаційними стоками. Проте, аби мати достовірну інформацію, зразки озерної води та мертвої риби передали до лабораторії управління санітарної медицини. Днями зусиллями комунальних підприємств «ЖЕК-1», «ЖРЕУ», «Водоканал», «ВУКГ» було проведене виловлення близько півтори тонни мертвої риби. Однак неприємний запах ще залишається, та й виловлено лише ту рибу, яка плавала близько біля берега.
Ситуацію прокоментував депутат міськради Олег Верес:
«Без сумніву, це отруєння каналізаційними стічними водами. Підтвердженням цього є сморід повітря в районі озера. Дивує те, як безкарно прокладають труби в озеро з навколишніх садиб. Та й територія зеленої зони навколо нього за останні роки «завдяки» місцевій владі (окремим депутатам) різко зменшилася. На черговій нараді у міського голови побачив, що навіть таке незначне екологічне лихо показало неготовність місцевої влади оперативно реагувати в таких ситуаціях. Маємо також і результати державного «реформування» — відсутність санітарних служб. Про екологічні служби вже й годі говорити. Аналізами займається ветеринарна служба.
Наступного дня силами комунальних підприємств все ж таки були зібрані «результати отруєння» з поверхні озера, — вів далі депутат. — Цікаво, за два тижні до цього на черговій сесії міської ради було виділено мільйони на очищення цього озера. Я особисто поцікавився в ініціаторів цих робіт, яка доля очікує наявну тут флору і фауну і чи не повториться варварська ситуація, як при минулорічному очищенні іншого озера — Княжицького. Сказали, що подумають. Маємо результат... Думати не треба!?
Отже, чи вдасться встановити винуватців та усунути причини отруєння Олесницького озера — про це у наступних числах газети.»

Вадим ШАПОШНІКОВ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.