(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«ПРАВИТОКИ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСАНКИ»

  • 23 березня 2017
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 464
  • Автор: admin
  • 0
Під такою назвою відбувся майстер-клас з розпису писанки у Бориспільські міській бібліотеці минулої суботи. На захід, який був організований Школою рідної духовності при громадській організації «Спортивно-патріотичний клуб «Штурм», завітали усі, хто цікавиться народними традиціями та звичаями.

Провести майстер-клас була запрошена майстриня-писанкарка з міста Василькова Леся Турукіна. Перед практичним заняттям були висвітлені світоглядні основи Предків українців, що спричинили появу такого духовного явища, як розпис писанок, присвяченого Великодню — прадавньому святу перемоги літнього світла й тепла над холодом зими і темрявою зимових ночей, адже, за дохристиянською традицією, Великдень наставав у першу неділю після Весняного рівнодення (у київських широтах — це 17, 18 березня), коли день ставав уже довшим (тобто великим) за ніч.
Наші Предки вважали, що все починалося з яйця: саме з нього «народився» Всесвіт. Світове Яйце — модель світобудови. За своєю будовою і функцією яйце є ідеальною мініатюрою будови Всесвіту. За арійським міфом, світ виник з велетенського яйця, що плавало в морській безодні. Яйце — світотворче начало, символ сонячного культу. Птахи — це вісники весняного воскресіння, а їхні яйця — емблема Сонця — життя, народження.
Пращури українців поклонялися Сонцю — джерелу відродження природи і життя. У слов’ян-язичників писанки існували ще за часів антів (ІІІ–VIII ст. н. е.). У яйці таїться зародок нового життя, а за формою воно нагадує сонце. Тому яйце стало символом відродження весняного сонця. Його почали розписувати магічними знаками. Так з’явилася писанка.
Чому ж писанка така магічна? Бо вона поєднує у собі три сили: яйця, тобто силу живого, силу жінки, що її пише, та силу космосу: знань наших Предків, які закодовані у чарівних знаках, розповідалося на майстер-класі.
Захід виявився цікавим, корисним і своєчасним. Адже він відбувся якраз напередодні предківського Великодня. Учасники майстер-класу висловили вдячність його організаторам та майстрині.

Вадим ШАПОШНІКОВ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.