(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

НАШ ЗЕМЛЯК — ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ ім. ІРИНИ КАЛИНЕЦЬ

  • 06 квітня 2017
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 414
  • Автор: admin
  • 0
Минуло п’ять років, як відійшла за межу земного життя відома шестидесятниця, поетеса, громадська і політична діячка, правозахисниця, в’язень радянських таборів Ірина Калинець. З 2013 року Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава Мудрого заснував премії її імені в номінаціях «За громадянську позицію та мужність у відстоюванні українських ідеалів», «Виявлення та популяризацію героїчних сторінок в історії України» та «Білі плями в історії України». Щороку сім’я лауреатів премії поповнюється новими й новими іменами, хто в тій чи іншій мірі пов’язав своє життя і діяльність з висвітленням невідомих героїчних і трагічних сторінок історії України.
22 березня в актовій залі Інституту філології університету ім. Т. Г. Шевченка у присутності студентів та викладачів вишу відбулося урочисте вручення дипломів і премій. Лауреатами стали: музикант, поет, правозахисник, громадський та політичний діяч Микола Андрійович Горбаль, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України Юрій Дмитрович Зайцев та краєзнавець, голова Бориспільської районної організації Національної спілки краєзнавців України Андрій Степанович Зиль в номінації «Білі плями в історії України».
Дипломи, премії і повне зібрання творів у 12-ти томах Ірини Калинець вручила лауреатам президент Міжнародного освітнього фонду ім. Ярослава Мудрого В. В. Стрілько. Учасники урочистого зібрання переглянули документальний фільм про Ірину Калинець, в якому показано її цілеспрямованість, рішучість і непоступливість у боротьбі за ідеали Української держави.

Леонід ГРИЦЕНКО,
заступник голови Бориспільської районної організації Національної спілки краєзнавців України.

На фото: Андрій Зиль

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.