(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Дорогинська січ» як альтернатива байдужості держави до національно- патріотичного виховання

  • 14 липня 2017
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 707
  • 0

Як показують факти, в країні лише 10 відсотків людей, які хочуть жити в Україні як господарі на своїй землі. Вони й голосують на виборах не так, як більшість. Через те й маємо те, що маємо. Тому, як не дивно, ці 10 відсотків вирішили після Майдану самоорганізовуються без будь-якої підтримки з боку держави, покладаючись лише на самих себе.
Одним із видів такої самоорганізації суспільства є дитячі козацькі табори, які влаштовуються ентузіастами. На одному із таких таборів і вдалося побувати авторові цих рядків. Це дитячий козацький табір «Дорогинська Січ», організований ГО «Фастівський кобзарський лицарський клуб» ось уже 5-ий сезон на Фастівщині біля села Дорогинка.
Варто зазначити, «Дорогинська Січ» — це щось унікальне. Діти, які мають різні вікові групи, живуть тут протягом цілого тижня, ночують у наметах. З кожним роком у таборі бере участь все більше дітей, адже такий табір організовується з метою об’єднати талановитих дітей, розкрити усі їхні таланти, показати українські козацькі звичаї. Цьогоріч сюди з’їхалися 75 дітей з Фастівського району, з Київської області. Згідно з козацьким устроєм, хлопці та дівчата діляться на рої, несуть козацьке чергування на сторожовій вежі. Козаки-наставники — це переважно справжні козаки в козацьких одностроях, ветерани АТО.
Кожен ранок починається з молитви й козацького кола, потім проводиться ранкова руханка сніданок і далі все іде за розпорядком дня. Кожен день тут насичений різними заняттями. Це і навчання верховій їзді, вивчають, як поводитися зі зброєю (розбирання і збирання автомата Калашникова тощо), стрільба з лука, майстер-клас з фехтування на умовно м’яких шаблях, майстер-класи з народних ремесел, таких, як гончарство, ковальство, влаштовуються лекції з народних звичаїв.
Проте «святая святих», без якої не обходиться жоден табір, це кухня. Тут працюють дорослі волонтери. Вони готують дітям страви.
«Хочеться звернутися до всіх, отакі табори мають бути справді по всій Україні і виховувати молодь у наших українських, козацьких традиціях. Тому що діти, молодь — це наше майбутнє. І ми повинні працювати на наше майбутнє саме з дітьми — з цього розпочинати нашу патріотичну роботу по всій Україні. І закликаємо всіх — і батьків, і дітей, всіх козаків і всіх простих громадян, щоб зробити нашу Україну кращою, почнемо її творити з роботи для дітей!» — наголошує отаман «Дорогинської Січі» Олег Чернишенко.
Шкода, що у нашому місті нічого подібного поки нема. Бо навіть той же фестиваль «Козацька варта» — це трішки не те, у всякому разі — не проживання у польових умовах протягом тижня і не співи щовечора біля ватри…
Вадим ШАПОШНІКОВ


 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.