Майбутнє планети у наших руках
- 22 квітня 2011
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1057
Рідна природо,
нам дорога ти,
Сонце у гаю, спів солов’я
Вічно любити, оберігати
Красу, багатство,
землю свою!
П. Сиченко
22 квітня — Міжнародний день Землі — святої чистої Води, Землі і Повітря. День нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожній людині варто задуматися над тим, що вона може зробити у вирішенні екологічних проблем, поборовши у собі байдужість. Цього дня в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті й збереження краси нашого спільного дому.
Завдяки працівникам Бориспільської центральної бібліотеки «залунав» цей «дзвін» і в нашому місті. 15 квітня відбулася подія, присвячена збереженню екології нашої планети. На неї були запрошені учні двох класів ЗОШ № 1, дитяча театральна студія «Бориспільські діамантики» зі своїм керівником — Світланою Бевз, вокальний ансамбль Будинку дитячої творчості на чолі з Жанною Бурчак, а також журналіст та депутат Бориспільської міської ради Вадим Шапошніков.
Під супровід приємної музики захід розпочався презентацією слайдів, на яких була зображена краса нашої планети: водоспади, гори, зелені луки, тварини, поля... Далі — фотографії, на яких висвітлені всі негативні наслідки діяльності людини.
Школярі Люда Шолудько, Єгор Жарко, Артур Седорович читали напам’ять вірші українських поетів — Лесі Українки та Максима Рильського. Христина і Дарина Бубнюк, Марія Мадзігон, Крістіна Клецко продекламували прекрасну поезію Ліни Костенко. А далі... прийшла в гості «Екологія» (Рита Герасименко), яка закликала цінувати та оберігати природу. Чудовим доповненням прозвучала пісня «Кароока Україна» у виконанні учасника вокального ансамблю БДЮТ Діми Швачко.
А завершився захід виступом Вадима Шапошнікова, який розповів про культ землі в традиціях слов’ян, вшанування нашими предками сил природи та виконав під гітарний супровід зворушливу пісню про кохання.
Довідка. Історія цього свята бере свій початок з кінця XIX століття і пов’язана з ім’ям жителя Північної Америки Д. Мортона. Джон Стерлінг Мортон переїхав на територію пустельної прерії штату Небраска, поодинокі дерева якої нещадно вирубувалися для опалення та будівництва. Американець запропонував встановити день, присвячений озелененню, і нагороджувати тих, хто висадить більшу кількість дерев. Цей день назвали Днем дерева. У 1970 році понад 20 млн. людей у різних країнах світу підтримали акцію, яка отримала назву День Землі. У 1990 році свято стало міжнародним. У ньому взяли участь близько 200 млн. людей зі 141 країни.
Марія ГОЛУБ