(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Програму поліпшення інвестиційного клімату затверджено

  • 29 квітня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 549
  • Автор: admin
  • 0
19 квітня 2011 року відбулося пленарне засідання 9 сесії Бориспільської міської ради. Депутати, зокрема схвалили направлення коштів цільового фонду соціально-економічного та культурного розвитку м. Борисполя у 2011 році та затвердили ряд соціально важливих програм. Зокрема — Програму розвитку ліфтового господарства у м. Борисполі на 2011—2015 роки, цільову Програму розвитку цивільного захисту у місті на 2011—2014 роки та Програму залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату у Борисполі на 2011—2015 роки. Останню прокоментувала заступник міського голови Людмила Ковальова:
«Подібна програма у нас діяла з 2008 по 2010 включно. Відповідно до цієї програми, основними її заходами було створення сприятливого клімату в місті для того, щоб до нас прийшов інвестор — з будь-якими коштами — приватними, іноземними, бюджетними. На виконання зазначеної програми виконавчий комітет і Бориспільська міськрада V скликання випустили муніципальну облігацію на суму 9 млн. грн., за які були проведені капремонти та нове будівництво доріг. У новій програмі закладаються 32 тисячі грн., де ми обслуговуємо цю муніципальну облігацію. Тобто поновлюємо рейтинг розвитку міста для того, щоб підтвердити нашу економічну й фінансову спроможність.
Також попередня програма сприяла тому, що у січні минулого року був укладений договір зі Світовим банком щодо залучення коштів на фінансування «Бориспільводоканалу». Цьому передувала плідна праця відділу економіки фінансового управління, який подав розрахунки через Міністерство житлово-комунального господарства та Мінфін. Як результат, нині ми вже втілюємо цей проект. І за графіком, встановленим зазначеною угодою, цьогоріч маємо освоїти 1,6 млн. доларів США — коштів Світового банку. Сьогодні КП «Бориспільводоканал» проводить тендери на відповідні роботи, зокрема — з проектування каналізаційних насосних станцій та диспетчерського пункту.
Окрім того, ми узагальнили інформацію про підприємства усіх форм власності, які впроваджували будь-які проекти. Як з’ясувалося, минулого року у місто було вкладено 600 тис. грн. капітальних інвестицій, 96 % з яких — приватні кошти, тобто — приватних підприємців, юридичних осіб усіх форм власності та іноземних інвесторів.
Також у цій програмі наведені показники, які порівнюються з результатами інших міст Київської області. Як бачимо, місто Бориспіль є флагманом за рядом показників. Наприклад, на душу населення у нас припадає 10 тис. 300 грн., у Фастові — 2500, у Переяслав-Хмельницькому — 1900, Броварах — 1400, Білій Церкві — 576 гривень. Тож, відповідно до пропонованої програми, ми й надалі працюватимемо над поліпшенням інвестиційного іміджу Борисполя.
Додам також, що зазначена програма передбачає розробку віртуального ярмарку «Бориспільська марка», який уже є на сайті Бориспільської міської ради. На сьогодні частина пропозицій підприємств, які виробляють продукцію чи надають послуги, вже розміщена на цьому сайті. Сюди ж надходитиме інформація і про інші підприємства. Ми вважаємо таку безкоштовну рекламу бориспільських підприємств гарною пропозицією з нашого боку. Окрім того, немісцевим підприємствам, які «входять» у наше місто, надається відповідна картка, яка допомагає зорієнтуватися, до яких служб звернутися, як отримати ті чи інші необхідні дозвільні документи. Для цієї мети у нас також працює дозвільний центр, який набагато спрощує процедуру отримання дозволів на підприємницьку діяльність у Борисполі. СПД, які хоча б раз скористалися послугами такого центру, тепер звертаються тільки сюди. Адже висновок, погодження чи дозвіл центр видає протягом всього 10 днів.
Приємно, що з кожним роком збільшується сума коштів міського бюджету. Якщо на початку розробки попередньої програми кошти, які вкладав міський бюджет, становили приблизно 0,1 %, то на сьогодні це досить гарний показник — близько 3 %. Можливо, розміри загальних показників залучених інвестицій є незначними, але те, що ми виділяємо й освоюємо від 10 до 17 мільйонів гривень, — іде на благо міста, на розвиток його інфраструктури, створення соціальних об’єктів, в результаті чого Бориспіль стає ще привабливішим для інвесторів», запевнила Людмила Ковальова.
Мстислав КУТАЛО
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.