(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Своїх героїв треба знати в обличчя

  • 30 травня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 570
  • Автор: admin
  • 0

Кожна країна, кожне місто має історичну спадщину, яка абсолютно унікальна за своїм змістом і яку, безперечно, варто пам"ятати та пишатися нею. У кожному краї є свої видатні особистості. Кожна із них внесла свою часточку у творення Батьківщини, вклавши в неї свою душу. Одним із таких є наш земляк, талановитий майстер різьби по дереву Петро Петрович Верна.

Життєві шляхи Петра Петровича мало сприяли розвитку його таланту, бо з самого дитинства життя митця складалося нелегко: раннє сирітство, бідність, війни, Голодомор. Доля не шкодувала для нього лиха, але і щастям не обділила. Адже за всіх обставин, він залишався життєлюбом, трударем і вірним своєму покликанню.

П. П. Верна прожив досить довге життя і помер 6 квітня 1966 року у 89-річному віці. До 135-річчя від дня народження скульптора у Бориспільському музеї відкрилася виставка його робіт. А 18 травня, на яке припадає Міжнародний день музеїв, виставка супроводжувалася літературною композицією, яку підготували працівники музею, учні третьої школи і гімназії «Перспектива». Присутні мали змогу ознайомитися з біографією скульптора та почути вірші Шевченка, прочитані учнями напам’ять. Любов’ю і повагою до Шевченка був освячений весь шлях бориспільського майстра. І саме скульптури, присвячені творам Великого Кобзаря, є найбільшою окрасою колекції Верни.

1964 року, за два роки до смерті, Указом Президії Верховної Ради Української РСР Петру Петровичу Верні було присвоєно звання Заслуженого майстра народної творчості. А через 47 років, за сприяння Бориспільського міського голови Анатолія Федорчука, директором музею Наталією Йовою та старшим науковим працівником Тетяною Гойдою (на фото) була видана збірка, присвячена Петру Верні, його роботам, життєвому та творчому шляхам.

П. П. Верна зробив значний внесок у розвиток народного мистецтва і тим самим збагатив скарбницю української культури.

Марія ГОЛУБ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.