Міські новини
- 22 липня 2011
- Відгуків: 0
- Переглядів: 561
Мешканці багатоповерхівок захаращують технічні поверхи
Через це комунальним працівникам важко потрапити на дахи багатоповерхових будинків для їх ремонту. Ключі від замків дверей (ляд), що ведуть на технічні поверхи, переважно зберігаються у мешканців квартир, що розміщені поруч з цими поверхами. І нині на деяких з них можна виявити меблі, які вийшли із вжитку, побутову техніку; антени на дахах встановлюють де кому заманеться, з докором зауважив Микола Корнійчук. Ось євроруберойд і не витримує, протікає. У зв’язку з цим виконавча влада дасть доручення провести перевірку технічних поверхів.Комунальні тарифи невдовзі поповзуть угору?
Місто може втратити не лише «водоканал» та «тепломережу», а й ЖЕКи, зазначив перший заступник міського голови. Бо ті тарифи, які нині чинні, стали вже економічно необґрунтованими. І якщо у випадку з «водоканалом» та «тепломережею» змінити вартість послуг трохи легше — через НКРЕ. То ЖЕКам це можна буде зробити лише після відповідного схвалення на громадських слуханнях. А за нинішніх тарифів ЖЕКи вже за місяць не зможуть справлятися зі своїми завданнями, наголосив Микола Корнійчук.Самочинне проведення інтернету в багатоповерхівках заборонене!
Перший заступник міського голови також зауважив, що компанії, які займаються під’єднанням до мереж інтернету та кабельного телебачення, потрібно контролювати та спонукати їх отримувати дозволи на проведення цих робіт. Якщо ж дозволів не буде чи укладених угод, прийматимуться рішення щодо відрізання приватних ліній та унеможливлення використання комунальних кабельних мереж для інших цілей.Сміттєві контейнери, що на «розвилці» (на Київському шляху), перемістять у глибину приватного сектору
За минулий тиждень з районів багатоповерхівок було вивезено понад 5 тисяч кубометрів сміття і близько 3 тисяч — з приватного сектору, повідомлялося на плановій нараді. А ось контейнери, що стоять неподалік ПП «Золотий лев», доведеться перенести у зв’язку з тим, що туди скидають сміття й ті, хто рухається з Іванкова у напрямку Києва, не сплачуючи за це жодної копійки.У міських освітніх закладах нараховується близько, 100 вакансій, а в дитячих дошкільних закладах — 30
Про це повідомила заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Пасенко. Вона також додала, що у зв’язку з цим до Борисполя готові їхати випускники педагогічних вищих навчальних закладів Переяслава-Хмельницького, Києва та Ніжина — вчити наших дітей. Однак для їхньої праці у нашому місті перешкодою може постати відсутність житла.
У свою чергу, міський голова пообіцяв розібратися у питанні вакансій, навівши при цьому протилежні факти, пов’язані зі штучними «складнощами» у працевлаштуванні молодих педагогічних кадрів у бориспільських школах.Рівнятися на Іллічівськ!
Про свою триденну поїздку до міста Іллічівська, що в Одеській області, де проходив VII Муніципальний форум міських голів, розповів міський голова Анатолій Федорчук на плановій нараді у понеділок. За його словами, це місто у 2010 році за показниками соціально-економічного розвитку очолило трійку найкращих в Україні міст, в яких проживає до 100 тисяч мешканців. Окрім Іллічівська, до згаданої трійки увійшли Комсомольськ (Полтавська область) та Бориспіль, які відповідно посідають друге і третє місця.
«Ми дуже багато втратили, — ділився враженнями А. С. Федорчук. — У той час, коли іллічівський міський голова та його команда, починаючи з 1994 року, розробляли концепцію та стратегію розвитку свого міста, у нас усе «дерибанилося». Потенціал Борисполя не гірший за потенціал Іллічівська. Звичайно, ми багато чого досягли за останні 5 років. Але порівняно зі 16-річними здобутками Іллічівська нам потрібно це місто наздоганяти. Нині є домовленість з іллічівським міським головою про приїзд нашої делегації, сформованої з представників комунальних служб, для переймання досвіду.» Як приклад, міський голова вказав на факт цілодобової подачі гарячої води у приморському місті (чого до 2006 року у Борисполі протягом 10 років взагалі не було), та 100-відсоткову проплату за комунальні послуги.
На вказаний форум з’їхалося близько трьохсот міських голів. Розглядалося багато проблем, спільних для всіх міст, серед яких ключовим було обговорення питання зміни системи формування тарифів у житлово-комунальній сфері. «Бо ж якщо цього не станеться, ми можемо залишитися без води і без тепла, втративши «тепломережу» та «водоканал», — повідомив Анатолій Федорчук. Він також наголосив на важливості того чинника, що до наступних місцевих виборів є ще час, дорікнувши при цьому своїм опонентам, які разом з ним балотувалися на посаду міського голови, але мали інші погляди на формування тарифів у ЖКС.
Для розв’язання зазначеної житлово-комунальної проблеми Муніципальним форумом міських голів було підготовлене звернення, і, за домовленістю, у вересні планується зустріч з президентом України Віктором Януковичем.
Ще одним гострим питанням був розгляд можливого повернення транспортного збору до місцевих бюджетів. Як відомо, у міст його забрали, і коли ці кошти віддадуть, невідомо. Однак є сподівання, що до Бюджетного кодексу будуть внесені відповідні зміни, щоб з 2012 року кошти транспортного збору надходили до місцевого бюджету прямою субвенцією.
Цілодобову подачу гарячої води можна влаштувати й у Борисполі
— наголосив перший заступник міського голови Микола Корнійчук, при тому додавши: за умови 100-відсоткової проплати за неї та 100-відсоткового встановлення лічильників води.Дощів чекали, але не в такій кількості
У зв’язку з потраплянням дощової води до каналізаційної мережі каналізаційно-насосні станції працювали безперервно, повідомив М. Корнійчук. У дахах багатоповерхових будинків, переважно пласких, було виявлено близько сорока місць протікання. Водовідвідні труби діаметром 100 мм не справлялися з такими об’ємами дощової води, що накопичувалася на вказаних дахах. Тож текли й такі дахи, протікання яких комунальники навіть не очікували. Через збої у системі водовідведення у деяких будинках вода потрапляла у підвал.Проводилося зрізання аварійних дерев, які попадали від тривалих дощів та вітру.