(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Що оновлений Податковий кодекс готує українцям?

  • 02 вересня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 450
  • Автор: admin
  • 0

Декларація й штрафи

В оновленому кодексі уточнені правила подачі податкової декларації.
Тепер податкова декларація вважається не поданою тільки в тому випадку, якщо вона була неправильно заповнена, а Податкова надіслала письмову відмову в її прийнятті.

«Раніше порядок подачі звітності був однією з головних претензій до Податкового кодексу. Інспектори нерідко безпідставно відмовлялися приймати декларації, які з якихось причин їх не влаштовували», — розповіла партнер АТ «АФ «АКТИО» Вікторія Тісногуз.
Також експерти позитивно оцінюють рішення відмови від штрафу за одне і те ж правопорушення — недоплату суми податку й заниження суми податку в податковій декларації.

«Як би не було дивно, але окремі податкові інспекції примудрялися штрафувати за, суттєво, аналогічні порушення двічі», — зазначає керуючий партнер ЮФ «Гвоздій і Оберкович» Валентин Гвоздій.

Крім того, з Кодексу забрали норму про нарахування штрафу — у випадку, якщо платник податків не відновлює втрачені документи.

Більше перевірок

У той же час партнер юридичної компанії «КПД Консалтинг» Микола Доленко вважає, що оновлений кодекс значно розширив повноваження контролюючих органів.
Так, їм повернули право видавати не тільки індивідуальні податкові консультації, але й узагальнюючі консультації.

Крім того, за словами Доленка, змінами розширили повноваження контролюючих органів при проведенні перевірок.
«Тепер копії документів, завірені платником податків, а також пояснення можуть вимагатися не тільки під час виїзних перевірок, але й під час проведення будь-яких інших перевірок», — зазначає експерт.

Також під час перевірок перевіряльники можуть попросити у співробітників платника податків документи, що посвідчують особу.
Втім, для платників податків є й позитивний момент. До переліку необхідних документів, необхідних для перевірки, додали копію наказу про проведення перевірки, службове посвідчення перевіряльників.

Пишіть листа

Відтепер з податковою службою можна листуватися по електронній пошті. Це прискорить і зробить зручним процес комунікації з податківцями.
У той же час, як задзначає партнер Юридичної фірми «FELIX» Оксана Кобзар, кодекс впроваджує норми, які позитивними назвати складно.
«Наприклад, для великих платників, що здають електронну звітність, виникне обов’язок при перевірці надавати електронні копії документів, причому протягом наступного робочого дня після початку перевірки», — вважає Кобзар.

Усе в ПДВ

Бажаючим стати платниками ПДВ, безсумнівно, стане простіше, зазначають експерти. Так, автори кодексу істотно спростили процедуру добровільної реєстрації платника ПДВ.

«Тепер статутний капітал або балансова вартість активів на суму понад 300 тис. надає право зареєструватися платником ПДВ», — розповів Валентин Гвоздій.

Крім того, тепер податок з доходів фізичних осіб із заробітної плати підлягає сплаті в місячний термін незалежно від того, чи була фактично виплачена заробітна плата.

Нагадаємо, що Янукович підписав оновленный Податковий кодекс 4 серпня.

https://finance.tochka.net

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.