(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Українці, слухаймо свою сучасну музику!

  • 15 вересня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 585
  • Автор: admin
  • 0

Важко уявити собі життя сучасної людини без музики. Нині вона набагато доступніша і втратила частково свою магічність, але все одно залишається потужним засобом впливу на психічний стан людини. Сучасному меломану вже не обов’язково виключно наживо слухати музику, відвідуючи концерт чи просто слухаючи вуличних музик. У вік цифрових технологій музика стала доступнішою: з екрану телевізора, з радіо, через навушники плеєра... Навіть там, де ми не плануємо слухати музику, нас часто зустрічає музичний супровід. Їдемо в маршрутці, заходимо до супермаркету чи до салону краси — всюди лунає музика.

Тож, напевне, наївно було б вважати, що музична сфера не використовується для формування у нас певних думок та настроїв. Щоб визначити, яких саме, варто лише оцінити якість та походження згодовуваного нам музичного товару.

Наведу приклад. Один підлітковий супутниковий телеканал, до речі, україномовний, кожну годину вже кілька місяців пропонує своїм юним глядачам записати на свої мобільні телефони три «крутих» рингтони: «Мурка», «Хлоп, мусорок» і «Владимерский централ». Волосся дибки стає, коли уявляєш, який показник «крутості» виховується у сучасної української молоді. І так всюди. Ефір телевізійних та радіопрограм заполонила неякісна московська «попса», негритянський реп та в’язничний «шансон». Ці стилі позиціонуються крикунами від критики як «масова культура», якою буцімто цікавиться більшість населення країни. Однак дуже показовим є дослідження: рок-музику часто слухає набагато більше люду, ніж знамениту попсу.

Тож ті, хто вважають свій музичний смак оригінальним і відмінним від масового, без сумніву, слухають рок. Але й тут не обійшлося без запозичень. Сучасні українські рок-гурти беруть собі за орієнтири або «русскій» рок, або зразки музики західних колег. Це якщо про музику, бо про тексти взагалі годі й говорити.

Якщо розглядати музику як інструмент виховання національно свідомої, здорової фізично та духовно особистості, то варто познайомитися з українськими патріотичними рок-гуртами, творчість яких називають правою музикою. Серед них багато самобутніх та оригінальних колективів. Щодо стилістичних рамок — українська права рок-сцена охоплює майже всі основні стилі сучасної рок-музики: від «важкого металу» до ліричних балад.

Згадувані нами вище цифрові технології для вдумливого українця можуть принести і неабияку користь. Так, наприклад, альбоми груп, які ми згадаємо в цій статті, можна знайти у всесвітній інформаційній мережі інтернет.

Гурт «Русич» може запропонувати українському слухачеві чудові альбоми «В Віках Тисячоліть» та «Велич Богів у Наших Серцях». Група «Широкий Лан» не тільки радує актуальними рок-піснями з альбому «І земля здригнулась, встав широкий лан…». Хлопці пропагують здоровий спосіб життя на власному прикладі, відмовляючись від нікотину, алкоголю, наркотиків. Легендарна «Сокира Перуна» може задовольнити будь-який смак українського рокера — панк-рок, лірика, метал-кор. Але всі їхні альбоми об’єднує патріотизм, виховання гордості за свою Батьківщину та повага до рідної духовності. Особливо рекомендував би ознайомитися з альбомами цього рок-гурту — «І Мертвим, і Живим і Ненародженим…» та «Invictus». Для проявлення та задоволення природних для українця величних почуттів варто слухати навіть «мастодонтів» української рок-сцени — «Кому Вниz». Цей гурт також має в своєму доробку ряд глибинних, за змістом, і цікавих, за музичним викладом, пісень.

Це не масова поп-культура. Таку музику «критики» ніколи не будуть позиціонувати як модну. Але вона завжди знайде свого слухача, бо цінується і цінуватиметься насамперед за вірність своїм ідеалам.

Б. ТУР,
рок-музикант

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.