(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Діти в школу собирались»-2, або вісім правил самолікування

  • 15 вересня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 569
  • Автор: admin
  • 0

Організація Об’єднаних Націй попереджує: вірус H5N1 повертається. Для тих, хто погано розбирається у вірусології та не пам’ятає 2003 рік, нагадаю: це те, що охрестили «пташиним грипом». За інформацією, що поширила «БіБіСі» з посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров’я, «вірус H5N1 повертається, мутований. Тобто це нова форма і стара вакцина буде менш ефективною. Сезонна міґрація птахів призведе до поширення захворювання в реґіонах, де раніше цей штам не було виявлено. Офіційно від H5N1 в світі померло 330 людей.

От такі «пиріжки з кошенятами»… А пригадайте, скільки було галасу, коли «прийшов у гості» «свинячий грип». Кількість загиблих з офіційним діагнозом або підозра, що смерть настала від A/H1N1 — «свинячого грипу» — статистика, принаймні офіційна, не надає. До речі, дорослі відстоять чергу спочатку, щоб відати гроші, а потім щоб навіть не їм, а їхнім «чадам» зробили такий важливий убезпечуючий профілактичний укольчик. У них є засоби, перевірені десятками поколінь, — сто грам і часник, а школярам складніше. От, власне, ми і логічно дійшли до теми школи.

Перше вересня — День знань — все має бути красиво: перший дзвоник, білі банти, квіти, розподіл парт, безперервне перешіптування батьків, накази не колупатися в носі, витягнути руки з кишені, прив’ялі після довгих промов на сонці квіти… Все, як завжди. Та все ж є одне величезне АЛЕ. Перед початком нового важкого навчального року діти мають гарно відпочити. Тому хто на що здатен, те і робили: розвозили — кого в село, кого на море, деяких у табори, декого закордоном мовами мордували. Та все ж усі вони збираються під одним дахом. Обмінюються враженнями, сувенірами вітчизняного та іноземного виробництва й аналогічними бактеріями та вірусами. Тож познайомитися з географією реґіонального базування хвороб є всі шанси.

Шанси шансами, та коли уражає хвороба, спрацьовує ментальний комплекс. І замість звернутися до лікаря, пригадуємо рекламу та знайомих, у яких «таке вже було, і ЦЕ допомогло», рецепти народні, цілителів восьмого розряду, знахарів, що з Мойсеєм з Тібету до Карпат ішли, магів Ордена «Кістки хобота», шаманів Юрського періоду і «прочая», і «многая»... Або — магічна сила реклами, і всі як один ідуть до аптеки, вірячи, що один «пшик» у ніс і нежить зникне. Одна таблетка — і горло не болить! Друга частина таблетки допоможе від головного болю. Як зомбі, купуємо, купуємо, навіть не знаючи чи сумісні між собою препарати, які протипокази.

Уже 30 серпня в трьох регіонах України був зафіксований грип, його походження ще не встановлено. Деякі з фантазерів пов’язують це з поверненням тарганів. Оновлені таргани «сміються» з класичних засобів, які були ефективними ще шість років тому. Та все ж таки все може бути.

Повернімося до блискучих обгорток та обіцянок миттєвого зцілення. Однак повідомлення ЗМІ про ліки швидше нагадує кримінальну хронічку. Якщо особисто не цікавилися темою, можу для прикладу процитувати з інтернету звіти Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України: «кількість виявлених в продажу ліків, які не відповідають стандартам, зросла до 40 %»; «під Києвом викрито цех з маркування ліків»… Поясню тим, хто далекий від шахрайських схем. Після отримання партії ліків, термін придатності яких закінчився, за символічну плату замість знищення вони потрапляють в «хорошиє рукі». І ці «хорошиє рукі» досить просто роблять нову упаковку з новою датою. Однак, де гарантія, що у них добіг кінця лише термін реалізації? Цілком може бути варіант, що переплутають обгортку і замість «Цитрамону» отримаєте «Анаприлін». Ліки, у яких збіг термін придатності, завдають значної шкоди здоров’ю, проте якщо були дотримані умови їх зберігання, то реаніматолог вам ще допоможе… Навіть фельдшер зможе зробити промивання шлунку. Та все ж купувати чи не купувати — справа особиста.

Як часто запитуємо сертифікати відповідності та інші документи? «Тільки 16 % українських ліків відповідає євростандарту GMP»; «ціни на ліки в українських аптеках завищені інколи в десятки разів порівняно з цінами виробника»; «як стверджують контролюючи органи 74 % ліків з Білорусії продають посередники, компанії, які зареєстровані в Новій Зеландії, США, Ізраїлі. Аналогічна схема діє і щодо російських виробників», дізнаємося зі ЗМІ. Зрозуміло, кримінальні справи в таких випадках —рідкість (притягнення до кримінальної відповідальності можливе тільки у випадку смерті та завдання шкоди, що призвело до стійкого розладу здоров’я), а передбачений штраф — 1200 грн. (одна тисяча двісті гривень) — для аптечних супермаркетів, що для бомжа — дві копійки — нібито й гроші, а користі…

В аптечних «супер-пупер» маркетах контролюючі органи мають доступ тільки до продукції, яку продавці самі означили як «лікарські засоби», а до решти — всіляких БАДів, косметики, профілактичних і т. д., і т. п. — не лізьте і не запитуйте. Можливо, в супермаркетах і дешевше, однак ліки має продавати ПРОВІЗОР, а не продавець-консультант. Аптеки отримують ліки централізовано через аптечну базу, на відміну від аптечних кіосків та супермаркетів. Київрада створила тимчасову слідчу комісію «з боротьби із продажем підроблених ліків». Це досить добре, але, як свідчить статистика, підробляють тільки широко розрекламовані ліки (хто зацікавився, перелік можна знайти на сайті ДІКЯЛЗ МОЗУ. Тож згадана комісія у 2010 році виявила і заборонила 285 серій лікарських засобів (для порівняння в 2009 — «всього» 99). Який «урожай» вийде цьогоріч — невідомо.

Та досить страшилок! Повернімося до наших «тарганів», тобто до грипу. Нашу ментальність переробити важко. Отже, якщо ви захворіли грипом:
Залишайтеся вдома. Вірус небезпечний на початковому етапі з температури 37, за годину може піднятися до 40. Та й заразити інших не дуже бажано.
Ізолюйтеся. Якщо є можливість, перебувайте в окремій кімнаті, користуйтеся окремим посудом, зубну щітку тримайте в окремій склянці.
Дотримуйтеся постільного режиму. Якщо ви почнете в хаті робити те, до чого раніше «руки не доходили», то це тільки ускладнить ситуацію. Організму потрібен відпочинок.

Пийте якомога більше рідини. Віруси виділяють токсини, яки призводять до інтоксикації. Тому велика кількість теплого питва, допоможе уникнути такої неприємності. Чай, сік, узвар, компот у теплому стані — ваші друзі.

Провітрюйте кімнати. Це швидкий та ефективний спосіб зменшити концентрацію вірусів у приміщенні.

Слідкуйте за рівнем вологості. Якщо є зволожувач повітря, йому доведеться працювати цілодобово. Немає — мокрий рушник на батарею. Двічі на добу — вологе прибирання. Також необхідно слідкувати за вологістю слизових оболонок, які забезпечують місцевий імунітет. В аптеці можна придбати спрій, або приготувати розчин самостійно (1 чайна ложка солі на 1 літр кип’ячої води).

Дотримуйтеся дієти. Під час хвороби необхідно правильно харчуватися. Організму простіше голодувати, ніж витрачати енергію на перетравлення важкої їжі. Тому каші, кисломолочні продукти фрукти на певний час мають стати вашими улюбленими стравами.
Головне правило самолікування: ПРОКОНСУЛЬТУЙСЯ У ЛІКАРЯ.

Здоров’я вам!

Юрій В. Нога

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.