(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Зродились ми великої години…»

  • 28 жовтня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 720
  • Автор: admin
  • 0

— співом марша-славеня українських націоналістів розпочався 22 жовтня Вечір слави героїв, присвячений 69-ій річниці Української повстанської армії, організований і проведений міською партійною організацією ВО «Свобода». Актовій зала гуртожитку, що в центрі міста, була прикрашена великими
портретами Провідника ОУН Степана Бандери та Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, біля сцени були встановлені червоно-чорний стяг УПА та Державний прапор України, а в глибині сцени — знамено «Свободи».

Захід, на який були запрошені жителі міста й району, зініціював та вів депутат Бориспільської міської ради від ВО «Свобода» Вадим Шапошніков. До вітального слова був запрошений «свободівець», співавтор Акту проголошення незалежності України, перший посол України в Румунії, професор БІММ при МАУП Леонтій Сандуляк. Він поділився своїми спогадами про часи, в які діяла Українська повстанська армія, адже у тій частині Бессарабії, де народився пан Леонтій 1937 року і яка згодом була включена до складу УРСР, рейдували загони Буковинського куреня УПА, який у повстанській інфраструктурі значився, як Тактичний Відтинок 20 Воєнної Округи «Говерля» групи УПА-Захід.

Перед бориспільцями зі змістовними рефератами виступили члени БМПО ВО «Свобода» Олександр Савченко, Петро Волянюк та професор Юрій Зелінський, які висвітлили такі питання, як історичні передумови виникнення УПА, початки її організації, структуру та чисельність, школи УПА, фінансування та рейди УПА на Захід. Свою доповідь «УПА та сучасна політична ситуація в Україні» виголосив голова БМПО ВО «Свобода», депутат Бориспільської міської ради від ВО «Свобода» Ігор Петренко.

Вечір слави героїв продовжився концертом «свободівського» рок-дуету «Перунів цвіт» (на фото), який своїми піснями вшанував не лише вояків УПА, а й дружинників князя Святослава Хороброго, українських козаків, Січових Стрільців, приділивши певну увагу й сьогоденню. Загалом ця творча рок-спілка ще тільки формується і все ж упевнено робить хоч і перші, але дуже важливі кроки на шляху розвитку української правої музики.

Захід, який удався на славу, завершився урочистим виконанням Державного Гімну України, автором тексту якого є наш видатний земляк Павло Чубинський.

Євген ЯРМАК

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.