(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Бориспіль відвідали Чорні Запорожці

  • 28 жовтня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 864
  • Автор: admin
  • 0
Дивовижна зустріч з бориспільцями, присвячена Дню Українського козацтва, відбулася 13 та 14 жовтня. Немов зі сторінок воєнних спогадів командира Армії УНР Петра Дяченка до Борисполя завітали «чорні запорожці» — у відповідних одностроях та зі зброєю.

Чорними Запорожцями або чорношличниками спочатку називався кінний дивізіон 2-го Запорізького полку Запорізької дивізії Армії Української Народної Республіки, який вів успішні бої з московсько-більшовицькими окупантами. Згодом дивізіон був розгорнутий у кінну сотню, а потім у 1-ий кінний полк, який очолював полковник Петро Дяченко.

У грудні 1918 – квітні 1919 полк Чорних Запорожців брав участь у ІІ-й українсько-більшовицькій війні, після якої восени 1919 року опинився з іншими військами УНР в «трикутнику смерті» (Любар–Шепетівка–Миропіль). Восени 1919 – навесні 1920 полк узяв участь у І-му Зимовому поході Дієвої армії УНР, де відзначився як чи не єдиний боєздатний і відносно уніформований підрозділ. Приклади бойової відваги та винахідливості ця військова частина показала у боях під Сидоровом та за Вознесенськ. Після повороту з походу полк увійшов до складу Окремої кінної дивізії. Наприкінці літа 1920 полк увійшов до складу 1-ої Запорозької дивізії. У листопаді 1920 року полк разом з іншими підрозділами Дієвої армії УНР перейшов річку Збруч і його було інтерновано в таборах на території Польщі.

Тож саме нащадків Чорних Запорожців, які нині проживають у Польщі, і спрямував 13 жовтня до Бориспільського державного історичного музею їхній побратим, вороньківець Василь Ільчишин (ведучий заходу). Зустріч проходила у теплій, невимушеній атмосфері. Члени громадської організації «Полк Чорних Запорожців» знайомили присутніх зі своєю діяльністю, відповідали на запитання та закликали до свого гурту, аби спільно поширювати українську національну ідею, відроджувати козацький дух та традиції. А відомий співак, лідер рок-гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк виконав під акустичну гітару кілька власних пісень.

Наступного дня нащадки Чорних Запорожців завітали до третьої школи — під гук їхнього тулумбасу, який привезли із собою, там розпочалися святкові заходи, присвячені Дню Українського козацтва. Тож є сподівання, що у нашому місті невдовзі таки постане організація українського козацтва, яка плідно співпрацюватиме з місцевими освітніми закладами, беручи участь у національно-виховній роботі з українською молоддю, і що саме такою організацією будуть Чорні Запорожці.

Вадим Шапошніков,
фото автора

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.