Народжений, щоб вічно жити
- 02 грудня 2011
- Відгуків: 0
- Переглядів: 551
Тяжка доля —
бути людиною.
Але й прекрасна.
Покликання Людини —
вражаюче: одухотворити Всесвіт променем
Розуму й Любові.
Олесь Бердник
ЩОДНЯ народжуються тисячі талановитих людей, які в майбутньому стають співаками, письменниками художниками чи іншими обдарованими особистостями. Кожний вносить власну частку у зміну світу, бо покликаний виконувати свою, унікальну місію. Та іноді зустрічаються люди, які немов прийшли з інших світів; вони мислять інакше і говорять ніби знайомі нам речі, але ті, які були сховані глибоко в душі. Їх поважають, ними захоплюються, адже таких одиниці.
Олесь Павлович Бердник — людина, воістину, від Бога. Він був чудовим письменником-фантастом, поетом, драматургом, різьбярем, художником, актором, фотографом… Крім всього, він гарно знався на українській історії і залишив величезну незамінну спадщину філософських думок у своїх творах.
Нещодавно у Бориспільському державному історичному музеї відкрилася виставка робіт, присвячена творчості Олеся Бердника. На ній були представлені його авторські книжки, малюнки, різьблені роботи (однією із них є скульптура Т. Г. Шевченка), світлини, зроблені паном Олесем, а також фото, на яких зображена його родина.
Багато прекрасних слів було сказано на адресу Олеся Павловича. Василь Литвин виконував його пісні у супроводі бандури, згадував вірну дружбу, яку чоловіки пронесли крізь усе життя. Пані Валентина розповіла про знайомство з її коханим чоловіком та зізналася, що коли вперше побачила свого Олеся, зрозуміла: без нього не зможе. Про нього мовили й Антоніна Литвин, і племінник Олеся Володимир Петренко, і Петро Засенко. Кожен знайшов добре слово і пригадав щасливі миті, пережиті разом.
Олесю Берднику випала важка доля: пережив Голодомор, брав участь у Другій світовій війні, був двічі засуджений, нелегко відходив і в інший світ. Та, незважаючи ні на що, його життя було яскравим, повним, плідним. Його твори — це інтелектуальне мистецтво, якого так бракує сучасному читачеві. Його герої живуть за законами Всесвіту, де панують Добро, Любов, Гармонія і Краса.За дослідженнями, проведеними в Канаді, Олесь Бердник входить до першої десятки східноєвропейських авторів, що перекладаються на англійську та французьку мови, а, за даними мережі інтернет, роман «Зоряний Корсар» вийшов у 26 країнах світу.
Митець входив до Спілки письменників СРСР, був одним із організаторів та активних учасників Української Гельсинської групи, займався громадською діяльністю, побував у США, Канаді, Індії, Тибеті. Зустрічався з Річардом Бахом, Святославом Реріхом, тибетськими ламами. І які б негаразди не траплялися на життєвому шляху пана Олеся, у нього завжди знаходилися сили підніматися, вільно, радісно і впевнено дивитися на світ.Олесь Павлович весь час казав, що відчуває себе розіп’ятим між Небом і Землею. Адже його творчість пронизана космосом, а він намагався донести своїм «земним» читачам глибокі філософські думки, які в очах пересічних людей робили його диваком.
18 березня 2003 року його «розп’яття» себе вичерпало й Олесева душа знайшла вічний спокій у рідній стихії, а тіло було поховане у рідному селі Гребені.
Марія Голуб