(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Андрій ХІМІЧ: «Завжди будьте уважними до своїх дітей!»

  • 10 лютого 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1048
  • Автор: admin
  • 0

Дитячі та підліткові правопорушення й злочини — розв’язання цієї проблеми є одним з найпріоритетніших завдань будь-якої країни, що хоче виростити здорове молоде покоління. Адже сьогоднішні діти та підлітки завтра стануть дорослими, і майбутнє залежатиме саме від них. А який стан цієї проблеми у нашому місті? Про це нашому кореспонденту повідав начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей, майор міліції А. В. Хіміч.

— Андрію Володимировичу, насамперед нагадайте, будь ласка, батькам та вчителям, які дії дітей та підлітків класифікуються як правопорушення.

— Як і в «дорослому» кодексі, дитячі правопорушення поділяються на адміністративні та кримінальні.
До адміністративних правопорушень відноситься розпивання спиртних напоїв. Дуже актуальна тема. Сьогодні, безперечно, підлітку вже не так просто купити алкоголь, оскільки це переслідується законом. Але можна попросити когось із старших «друзів», і спиртне таким чином можна легко отримати. Хочеться застерегти дорослих від подібних дій і нагадати їм, що існує стаття 180 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за доведення неповнолітнього до стану сп’яніння.

Коли ще не існувало цілодобових супермаркетів, придбати алкоголь в нічний час було досить проблематично. Нині ж контролювати ситуацію з розпиванням спиртних напоїв в громадських місцях набагато важче. Нещодавно під час рейду в нічний час біля магазину «Сільпо» було затримано 15 осіб, серед них було чимало неповнолітніх.

Потім іде паління. Варто нагадати, що складений за правопорушення протокол міліціонер, за законом, обов’язково має направити до суду. І тільки суд визначає міру адміністративного покарання.

Далі — дрібне хуліганство (бійка), зберігання наркотиків (саме зберігання вже є правопорушенням), а також невідвідування дитиною загальноосвітньої школи. У нашій країні закон вимагає, щоб кожна дитина отримувала загальну шкільну освіту, закінчувала 11 класів. Якщо дитина не відвідує навчальний заклад, ми виявляємо причини і, якщо треба, притягуємо батьків до відповідальності (невиконання батьківських обов’язків).

Кримінальними правопорушеннями є крадіжка, грабунок, розбій та найтяжчі злочини — зґвалтування і вбивство. Потрібно пам’ятати, що до кримінальної відповідальності дитина може притягуватися з 11 років. Тож ті малолітні правопорушники, які вважають, що їм нічого не буде, бо їм мало років, дуже помиляються; їм просто бракує інформації. До певного віку вони утримуються в спеціалізованих дитячих колоніях, а потім переводяться в звичайні.

— Який стан дитячої злочинності у Борисполі?

— Статистика невтішна. У 2011 році в місті було зафіксовано 39 злочинів, скоєних неповнолітніми. Для порівняння, в 2010 році таких випадків було 17. Як бачите, дитяча злочинність в Борисполі за рік зросла вдвічі. Аби зупинити це зростання, потрібно багато часу приділяти профілактиці дитячих правопорушень. Для цього нашому відділенню необхідно тісно співпрацювати з дільничними інспекторами, ДАІ, проводити лекції в школах. Ми готові до такого співробітництва. Моя пропозиція — організовувати в школах місячники правової освіти. Так учні, вчителі, батьки зможуть більше дізнатися про свої права та обов’язки, розібратися із законодавством, познайомитися з прикладами вчинків своїх однолітків.

— Що Ви можете порадити батькам, які виховують своїх дітей?

— Найголовніше — завжди будьте уважними до них. Реагуйте на зміну їхньої поведінки, спробуйте розібратися, що відчуває зараз ваша дитина, чим вона «живе». А ще моя особиста думка і порада: максимально залучайте своїх дітей до позашкільної суспільної та спортивної діяльності. Ми завжди вітаємо відкриття нових гуртків, клубів, спортивних секцій, нехай їх буде якомога більше і на будь-який смак. Зайнята дитина, яка після школи відвідує кілька гуртків та займається спортом просто не має часу на нудьгу, яка часто є причиною скоєння підлітками різних правопорушень.
Ми живемо в час, коли соціальна нерівність різних верств населення проявляється дуже яскраво, і насамперед на дітях. Рекомендація батькам: не давайте дітям до школи дорогих речей. Це стосується прикрас, мобільних телефонів, ігрових приставок. У дітей трохи інша система цінностей, ніж у дорослих. Часто бажання погратися якоюсь дорогою річчю підштовхує дитину взяти чуже. А відібрав — це вже злочин, що може позначитися на майбутній долі дитини. Тож не провокуйте такі випадки, намагаючись зробити свою дитину «крутішою» за інших. У цьому теж майстерність виховання — прищепити дитині справжні, а не штучні цінності.

Не забувайте про те, що заява батьків про зникнення дитини спричиняє серйозну реакцію міліції. Адже ми відразу класифікуємо зникнення як кримінал і відпрацьовуємо насамперед найтяжчі версії — вбивство, насильство, викрадення. Дуже часто виявляється, що батьки просто не володіють відомостями, де знаходиться їхня дитина, — у друзів, далеких родичів тощо.

Також цікава для батьків інформація. Є рішення міської ради щодо обмеження перебування дітей на вулиці без дорослих: в зимовий час — до 21 години, в літній — до 22-ї. Це рішення носить характер рекомендації, але міліціонер має право зупинити дитину, що йде по вулиці в пізній час, і доставити її додому.
Тож, як бачите, багато залежить від родини, оточення дитини, її захоплень. Якщо особистий час підлітка грамотно спланований і дитині є чим зайнятись, то, цілком можливо, наше відділення надаватиме інші, набагато менші цифри дитячих правопорушень у нашому місті.

 Цікавився Б. Тур

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.