(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

План цивільного захисту у 2011 році виконано на 98 відсотків

  • 10 лютого 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1005
  • Автор: admin
  • 0
Нещодавно в актовій залі Бориспільської міської ради проходив захід, на якому заслуховувалися звіти і доповіді з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нашого міста. Пропонуємо вашій увазі доповідь начальника штабу ЦЗ (ЦО) міста та відділу з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету МР.

«Кожен має право на захист свого життя і здоров’я від наслідків аварій, катастроф, пожеж, стихійного лиха. Держава, як гарант цього права, створює систему цивільної оборони, яка має своєю метою захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру»
Закон України «Про Цивільну оборону.


Бориспіль є складовою частиною (місцевою ланкою) Державної системи цивільного захисту. Цивільну оборону міста очолює міський голова. Головною метою місцевої ланки цивільного захисту та підпорядкованих їй сил цивільного захисту є забезпечення зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій та досягнення гарантованого рівня захисту населення i територій міста від їхніх наслідків.

На території міста основні ризики виникнення НС становлять:
- 24 об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН) та потенційно-небезпечних об’єкти (ПНО);
- розташований поряд з містом найбільший Міжнародний аеропорт України;
- автомобільний шлях міжнародного значення Е-40 (ділянка Київ—Полтава);
- ділянка залізничної колії — 14 км, по якій здійснюються перевезення небезпечних вантажів;
- у зимовий період можливі снігові замети, сильна ожеледь, що може призвести до зупинки руху міського транспорту, порушення енергопостачання об’єктів господарювання та житлових масивів, дестабілізації життєдіяльності міста;
- внаслідок затяжних злив та інтенсивного танення снігів можливе підтоплення звичайного характеру територій міста;
- шквальні вітри, які виникають практично на всій території міста тривалістю від кількох годин до доби, а також короткочасні, але великої руйнівної сили;
- епідемічні спалахи небезпечних інфекційних хвороб;
- отруєння людей в результаті споживання продуктів харчування, токсичними та іншими речовинами;
- аварії на енергетичних системах та комунальних системах життєзабезпечення.

Аналіз надзвичайних ситуацій та подій у 2011 році

За станом на 1 січня 2012 року, на території міста надзвичайних ситуацій на території міста не зареєстровано. Некласифіковані надзвичайні ситуації, на які здійснювала реагування пожежно-рятувальна служба:
- пожежі 24, це на 6 більше ніж у 2010 році, внаслідок пожеж у 2011 році загинуло у м. Бориспіль 7 осіб та 7 постраждало (причинами пожеж є, як правило, необережне поводження з вогнем під час паління в ліжку, збитки від них становлять 1 323 840 грн.);
- 9 виїздів на ліквідацію наслідків після ДТП;
- 14 виїздів (у 2010 році було 9) фахівцями СДПЧ-21 міста Борисполя спільно з піротехнічною групою ГУ МНС в Київській області, у результаті яких знешкоджено 239 артилерійських снарядів калібру від 45–152 мм, 16 ручних гранат,  6 мінометних мін часів ВВВ.
Окрема тема — загибель людей на воді. Місця відпочинку громадян біля водних об’єктів мають стихійний характер, при цьому основна частка загиблих або потерпілих зареєстрована саме на них. Зазначені місця постійними або сезонними рятувальними постами не обладнані.
У 2011 році на території міста загиблих не зареєстровано, але сталися 4 події  на воді (поза територією міста) з участю мешканців міста, де два чоловіки загинуло, а ще двох вдалося врятувати.

Враховуючи зазначене, всі заходи цивільної оборони були спрямовані на підготовку сил та засобів ЦО та захист населення та території міста від наслідків аварій, катастроф техногенного, екологічного і природного характеру.

Цивільна оборона міста вирішує комплекс завдань з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій та виконання заходів по захисту населення, а саме:

- інженерному захисту;
- радіаційному і хімічному захисту;
- медичному захисту;
- проведення евакозаходів.

Гарантований державою захист громадян в захисних спорудах цивільного захисту (цивільної оборони) на території міста на теперішній час у повному обсязі реалізований бути не може, через їх недостатність та занепад існуючого фонду захисних споруд. Основною причиною цього є відсутність фінансування заходів з підтримання в належному технічному стані наявних захисних споруд, їх реконструкції та будівництва нових.

З огляду на це, укриття населення міста забезпечується за рахунок найпростіших укриттів — як правило, підвалів будинків та інших заглиблених приміщень.

 Найбільша робоча зміна підприємств життєзабезпечення міста, ДПМА «Бориспіль» і РСП «Київцентраеро», ДАП «Україна» забезпечується за рахунок власних та наявних у Борисполі захисних споруд за договорами з балансоутримувачами.

Усі наявні захисні споруди використовуються тільки для потреб за призначенням.
Забезпечення індивідуальними засобами захисту залишається відкритим, фінансування цього питання практично відсутнє.

Населення міста, яке проживає у прогнозованих зонах забруднення небезпечними хімічними речовинами навколо залізничного шляху, на сьогодні засобами індивідуального захисту не забезпечено. Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) наявні лише для працюючих змін ДПМА «Бориспіль» і РСП «Київцентраеро».

На підприємствах сформовано ланки РХР, з якими постійно, згідно з планом, проводяться заняття, укомплектованість зазначених невоєнізованих формувань засобами захисту на 10, а  приладами  розвідки — на 50 %. Видача засобів індивідуального захисту запасів резерву для непрацюючого населення міста проводиться рішенням Уряду України. Пункти видачі ЗІЗ сформовані та проведено заняття.

Хочеться відмітити, що за кошти міського бюджету закуплено сучасний прилад для хімічних досліджень на суму 20 000 гривень. Це вже другий прилад, який закуплено для райСЕС.

Медичний захист здійснюється на базі існуючої мережі лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я з урахуванням можливої обстановки, яка може скластися у воєнний і мирний часи травматичного характеру та можливих санітарно-епідеміологічних ускладнень (детальніше з зазначеного питання доповість начальник медичної служби ЦО).

Служба медицини катастроф в місті створена на базі Бориспільської ЦРЛ. До її складу входять бригада постійної готовності першої черги і бригада постійної готовності другої черги з розгортанням 650 профільованих ліжок.

Евакуація міського населення передбачена частково, переважно у пішому або комбінованому порядку. Для керівництва заходами з евакуації у місті створено:
- евакуаційну комісію;
- евакуаційні комісії підприємств.
Протипожежний захист у місті забезпечується силами та засобами СДПЧ-21 РУ ГУ МНС у Київській області, а також власними пожежними командами та невоєнізованими формуваннями ЦО підприємств (відділення пожежогасіння), установ та організацій міста.

Пожежо-вибухонебезпечні підприємства забезпечені автономними системами пожежогасіння, але незабезпечені резервними засобами пожежогасіння (мотопомпи та інше).

Відкритим залишається питання оснащення ОПН та ПНО системами раннього виявлення НС.

Система управління, оповіщення і зв’язку. Система централізованого оповіщення «Сигнал-ВО» встановлена в приміщенні чергового Бориспільського МВ ГУ МВС України в Київській, на який покладено обов’язки одержання сигналів та їх своєчасне доведення.

Оповіщення здійснюється:
- черговим ЦТП № 6 по автоматизованій системі централізованого виклику, згідно зі списком, а також відповідальним черговим міськвиконкому відповідно до інструкції по телефону і дублюється посильними;
- населення міста оповіщується запуском електросирен «Увага всім!» та передачею необхідної інформації по радіотрансляційній мережі.
Продовжується робота з вдосконалення системи оповіщення населення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій. На сьогодні у місті наявні 7724 радіоточок, із них у населення — 6033.

Управління цивільною обороною в мирний час та в особливий період здійснюється з пункту управління або із запасного пункту управління начальника цивільної оборони міста.

Для забезпечення зв’язку під час проведення рятувальних та відновлювальних робіт у разі аварій, катастроф та стихійних лих у службі оповіщення та зв’язку обладнаний рухомий мобільний пункт управління та зв’язку, який дозволяє підтримувати надійний зв’язок по всій території міста.

З метою попередження виникнення прогнозованих надзвичайних ситуацій в місті передбачено комплексні плани профілактичних заходів.

У випадку виникнення аварій для забезпечення оперативності в управлінні силами ЦО під час локалізації їх наслідків розроблено план ЦО на мирний час з додатками, який погоджено з усіма службами ЦО, які залучаються для ліквідації НС та аварійно-відновлювальних робіт.

На першій стадії локалізації та ліквідації аварії передбачені формування служб ЦО 10-ти хвилинної готовності — медичних, протипожежних, охорони громадського порядку та комунально-технічних.

Порівняно з минулим роком вищими були оперативність і ефективність дій, сил цивільної оборони, що було доведено під час штабного тренування та інспекторської перевірки МНС.

У місті створені і діють:  комунально-технічна служба, служба торгівлі та харчування, а також спільні служби міста і району: зв’язку і оповіщення, медична, протипожежна, охорони громадського порядку, автотранспортна, енергозабезпечення та світломаскування.

У Борисполі накопичено необхідний матеріальний резерв для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; це 60 відсотків від запланованого програмою.
 Протягом 2011 року проведено 6 засідань комісії з питань ТЕБ та НС при Бориспільському міськвиконкомі, розглянуто понад 24 питання та прийнято по них відповідні рішення.

Підготовка керівного складу, невоєнізованих формувань ЦО і навчання населення з питань цивільної оборони

Річний план підготовки керівного і командно-начальницького складу на курсах цивільної оборони області виконаний на 98,5 % (64 особи). Всього за період 2011 року підготовлено 211 фахівців ЦЗ, з них — 64 на курсах ЦО області.
У відповідності з планом підготовки цивільної оборони міста на 2011 рік проведено:
- 4 комплексних об’єктових навчань (задіяно 3280 осіб);
- 15 комплексних об’єктових тренувань (819 осіб);
- 25 штабних об’єктових тренувань (239 осіб);
- 72 тактико-спеціальних навчань невоєнізованих формувань (260 осіб);
- 14 навчально-тренувальних занять на ПНО за ПЛАСом (84 особи).
Зрушення у кращий бік в організації та проведенні навчань і тренувань відмічаю у ДПМА «Бориспіль», КП «ВУКГ», Київській обласній митниці.

20 травня 2011 року проведено міськрайонний конкурс-змагання невоєнізованих протипожежних формувань, в якому взяли участь 9 команд підприємств міста. Призові місця вибороли:

- на автомобілях: І місце — ПІІ «Лукойл Україна», ІІ-е — ДПМА «Бориспіль»;
- з мотопомпами: І місце — КП «ВУКГ», ІІ-е — Бориспільський професійно-технічний ліцей (ПТЛ), ІІІ-е — КП «Бориспільтепломережа».
Підготовка учнів загальноосвітніх навчальних закладів і ПТЛ здійснювалася відповідно до керівних документів. Під час підготовки учнів особлива увага зверталася на питання пожежної безпеки, поведінки на воді, вживання дарів природи, правил поведінки в небезпечних місцях тощо.

29 квітня 2011 року в усіх шкільних навчальних закладах проводився «День цивільної оборони», до якого залучено 5900 учнів ЗОШ та ПТЛ. У їх підготовці і проведенні брали участь працівники відділу з питань НС та вивільнені начальники штабів ЦО об’єктів господарської діяльності. Відповідно до вимог головного управління з питань НС Київської облдержадміністрації, у місті визначена базова школа — ЗОШ № 6 (директор Мазура Віра Іванівна). У дошкільних навчальних закладах у травні відпрацьовувалися заходи плану «Тиждень безпеки дитини».

Згідно з планом підготовки ЦО міста на 2011 рік, фахівцями відділу з питань НС вивчалася робота і надавалась допомога на об’єктах господарської діяльності.

Стан навчально-матеріальної бази в основному забезпечує проведення занять з керівним, командно-начальницьким та особовим складом формувань ЦО та населенням. Для цього використовуються класи і куточки по ЦО, плакати і навчальні стенди із зразками приладів, обладнання і майна ЦО. Краще проводиться робота з вдосконалення навчально-матеріальної бази в ДПМА «Бориспіль», РСП «Київцентраеро», КП «Бориспільводоканал», КП «Бориспільтепломережа». У 2011 році завдяки міському голові А. С. Федорчуку та першого заступника міського голови М. П. Корнійчука при виконавчому комітеті міської ради розпочав роботу клас цивільної оборони.

 Разом з тим оновлення навчально-матеріальної бази у відповідності із сучасними вимогами проходить недостатньо ефективно. Більшість підприємств, установ та організацій не мають можливості закупити нові прилади, літературу, майно і засоби індивідуального захисту. Повільно вдосконалюється у школах, на уроках наочне інформування з основ безпеки життєдіяльності учнів.

Морально-психологічна підготовка особового складу формувань ЦЗ та населення міста проводиться і формується на планових заняттях та під час комплексних навчань (тренувань).
Висновок

План основних заходів з підготовки місцевої ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і території (цивільної оборони) міста Борисполя у 2011 році виконано на 98 відсотків. Об’єкти господарської діяльності і штаби ЦО фізично і морально готові до оперативного реагування на надзвичайні ситуації та реального захисту населення і території від впливу факторів техногенного та природного характеру.

Ігор Парнак,
начальник відділу
з питань НС та ЦЗН

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.