(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Вибори в Обухові як можливий сценарій виборів до парламенту

  • 30 березня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 693
  • Автор: admin
  • 0
18 березня увага мешканців Київщини була прикута до подій в Обухові. Там цього дня відбувалися вибори міського голови.

Одначе оголошені міською виборчою комісією результати підрахунку голосів мало кого здивували, адже переможцем названо кандидата від влади, представника Партії реґіонів Олександра Левченка (на фото ліворуч), за якого проголосували всього близько 4 тисяч виборців з понад 32 тисяч мешканців міста.

Нині усіма провладними ЗМІ українцям нав’язується думка, що в Обухові відбулися чи не найчесніші і чи не найпрозоріші вибори в країні за весь час панування біло-блакитних. Не винятком стало і бориспільське комунальне телебачення, яке також зробило і запустило відповідний сюжет. Та чи справді ці вибори були чесними й прозорими, як про це кричать реґіональні ЗМІ, і чи зміг перемогти провладний кандидат, якби не був знятий з цих виборчих перегонів кандидат від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Валерій Воробець? А він був знятий у дуже брутальний спосіб. Отож про все по порядку.

20 жовтня 2011 року загинув Обухівський міський голова Володимир Мельник. А 9 грудня 2011 року Верховна Рада Україна призначила позачергові вибори Обухівського міського голови на 18 березня 2012 року.

17 лютого 2012 року до Обухівської міської виборчої комісії надійшла заява про порушення Закону України № 2487-VI ч. 3, ст. 53, що відбулося під час проведення зборів обухівського міського осередку Партії реґіонів, на яких 14 лютого 2012 року голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк відкрито агітував за кандидата на посаду Обухівського міського голови від ПР Олександра Левченка.
Потім відбуваються дуже загадкові події. 18 лютого 2012 року після прийому Обухівською міською виборчою комісією документів від кандидата на посаду Обухівського міського голови «свободівця» Валерія Воробця і рішення комісії про його реєстрацію дивним чином зникає один із поданих документів, очевидно, не без участі особи, що мала доступ до них, тому що вже 20 лютого 2012 року до Київського окружного адмінсуду надійшов позов Юрія Молчанова — довіреної особи кандидата на посаду Обухівського міського голови від Партії реґіонів Олександра Левченка, який вимагав від Обухівської міської виборчої комісії скасувати реєстрацію «свободівця», оскільки, за його даними (невідомо звідки взятими?!), той не подав передбачені законом документи.

Вранці 21 лютого «свободівці» разом з частиною членів міської виборчої комісії вимагали відсторонення від роботи юриста Дмитра Горшкова (запідозривши його в причетності до таємничого зникнення заяви Воробця). Проте Горшков не просто вийшов сухим із води — він ще й представляв інтереси виборчої комісії на засіданні у Київському окружному адмінсуді. Але! Замість того, щоб відстоювати правомірність рішення своєї виборчої комісії, пан юрист відразу підтримав позов «реґіоналів» про зняття «свободівця» з виборчих перегонів. А запрошені в якості свідків голова, секретар та члени міської комісії на судове засідання не з’явилися. Свою відмову (від участі в слуханні справи) вони пояснювали дуже просто: нехай відповідають ті, хто викрав документи Воробця. Тобто все було зроблено для того, щоб з виборчих перегонів зняли «незручного» кандидата.

Те, що Воробець писав заяву про своє балотування, сумнівів не викликає. Інакше, він не зміг би отримати довідку про свою реєстрацію як кандидат на посаду голови. Незважаючи на це, Феміда задовольнила позов проти нього з боку довіреної особи кандидата-«реґіонала». Яким чином?

Все дуже просто. Ось уривок із судового вердикту від 22 лютого: «Суд не бере до уваги посилання на довідку Обухівської міської виборчої комісії Київської області від 17 лютого 2012 року № 16 як на доказ подання Воробцем В. І. заяви про реєстрацію кандидата на посаду Обухівського міського голови»… Чому ж «суд не бере до уваги»?

Під час журналістського розслідування стало відомо, що вказана довідка була видана Воробцю секретарем виборчої комісії Кукарешніковою. Принагідно зазначимо, що вона видавала довідки й іншим кандидатам. Тобто ніякого порушення тут немає. Проте суд чомусь ухвалив ось таке «мудре» рішення: Кукарешнікова (увага!) «помилково зазначила в довідці, що Воробцем В. І. було подано заяву про реєстрацію кандидата на посаду міського голови, підписану керівником місцевої організації партії та засвідчену печаткою місцевої організації партії».

Як у такому разі розуміти фразу «помилково зазначила в довідці»? Сама Кукарешнікова це пояснити не змогла: під час розгляду справи вона раптово захворіла, а «вичуняла» тільки після судового скасування постанови виборчої комісії про реєстрацію кандидата від партії «Свобода». У свою чергу, правоохоронні органи проіґнорували звернення Воробця до районної прокуратури (про покарання винних, причетних до зникнення його заяви).

Для чого організовували цей «цирк»? За відгуками обухівців, підприємець Воробець має популярність у рідному місті: він не лише створив кооператив індивідуальних забудовників, а й допомагав людям (які вклали гроші в житлобуди) отримувати власні квартири. Єдиний «недолік» Валерія Івановича в тому, що він належить до партії не влади, а опозиції. Отож, під час виборчих перегонів проти нього застосували вельми цікаву технологію. Спочатку було зареєстровано максимальну кількість кандидатів (25 осіб), які надали своїх представників для формування дільничних виборчих комісій (ДВК). Потім найбільш прохідного кандидата (Воробця) незаконно позбавили реєстрації. А ще 14 претендентів на міський «трон» раптом передумали балотуватись. При цьому їхні представники залишилися в ДВК. Для чого? Чи не тому, бува, щоб «правильно» підрахувати голоси?

Волевиявлення обухівців на виборах міського голови 18 березня 2012 року ввійдуть в новітню українську історію як і сумнозвісні мукачівські вибори-2004. Антинародний режим Януковича випробував в Обухові сценарій тотальної фальсифікації доленосних для України й українців виборів до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року. Проте, як зазначив лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок, нинішній режим приречений на поразку на майбутніх виборах, тому влада готується не до виборів, а до махінацій, репресій та провокацій проти опозиції. Фактично влада готує наджорсткий сценарій майбутніх виборів — війну на знищення опозиції.

Мстислав КУТАЛО,
підготовка до друку
за матеріалами інет-сайтів
Фото з сайту www.azarov.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.