(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Кому служить місцеве телебачення і навіщо воно потрібне таке бориспільській громаді?

  • 30 березня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 478
  • Автор: admin
  • 0

Є в окремих творчих працівників Комунального підприємства «ТелеРадіоСтудія «Бориспіль» такий журналістський «прийомчик», який називається «Без коментарів». Це коли на екрані просто іде відеоряд фрагментів, які не коментуються і навіть не узгоджуються між собою, причому від  початку і до завершення. Саме такий «творчий» підхід і був застосований щодо висвітлення 9 березня спільного покладання квітів до пам’ятного знака Т. Г. Шевченку у Борисполі працівниками виконавчого комітету Бориспільської міської ради та представниками міської громади в особі депутатів і членів партій «Фронт змін» і ВО «Свобода».

Можливо, я б про це ніколи і не взявся писати — поклали квіти, то й поклали, вшанували Великого Кобзаря, як зуміли. Однак те, що я побачив в інтернеті, як усе це було подано КП «ТРС «Бориспіль», змусило мене висловитися з цього приводу.

Сьогодні постать Тараса Шевченка для багатьох українців є знаковою й об’єднавчою. Тож не стали цьогоріч мудрити бориспільські «свободівці» і, з огляду на наявність у міській раді своїх представників, вирішили взяти участь у вшануванні Т. Г. Шевченка спільно з міською виконавчою владою. Приїхавши до пам’ятного знака Великому Кобзарю раніше, дочекалися прибуття сюди міського голови А. С. Федорчука. Підійшовши до нас, Анатолій Соловйович з усіма нами дванадцятьма чемно привітався, а ми, згідно з українським Звичаєвим правом, дотримуючись церемонії, пропустили міського голову вперед і разом пішли покладати квіти до підніжжя згаданого пам’ятного знака. Увесь цей процес знімали працівники місцевого телебачення.

Уже піднявшись і поклавши квіти до барельєфа, зупинилися для спільної фотографії, щоб продемонструвати свою, якщо не політичну, то хоч духовну єдність з національним генієм. Після цього «свободівці», затримавшись біля монумента, традиційно заспівали Тарасів «Заповіт». Співали щиро. І все це також знімали телевізійники.

Через кілька днів я зазирнув на інтернет-сторінку КП «ТРС «Бориспіль» і… вжахнувся, переглянувши отой відеоряд «Без коментарів» про наш вищезазначений спільний захід. Найбільше вражала та брутальність, з якою були зліплені відеошматки виконання нами «Заповіту» та ще й із застосуванням спецефекту «заїждженої платівки». Ким хотіли нас показати «телекравці» і з чиєї вказівки, неважко здогадатися.

Що цікаво, тут же на головній сторінці прямо над цим відеофайлом був розміщений інший телесюжет — про приїзд до Борисполя російськомовної співачки Лободи і про її концерт у «Бархаті». Що й казати: коментарі, інтерв’ю на всі заставки — повний відеозвіт! Показані цілісні фрагменти її виступів, як вона вправно витанцьовує з якимись «мавпами» (група підтанцьовки у відповідних костюмах), як на ударних клепає…, як усім учасникам цього відеоряду вона подобається — ну прямо приклад для наслідування!

Тож постає запитання: кому служить бориспільське телебачення, яке дотується з міського бюджету? З огляду на вищевикладене у мене виникає подив, як окремим представникам цієї студії ще й вистачає завзяття виступати на сесії міської ради і вимагати від депутатів підвищення для себе заробітної платні. За що? За таке от висвітлення вшанування Шевченка? І пропаганду позанаціональної мультикультури? До речі, це не поодинокий випадок, а, швидше, черговий. Бо щось подібне я спостерігав, коли міські телевізійники відзняли і змонтували мою творчу зустріч у міській бібліотеці влітку минулого року.

Виникає й ще одне запитання: навіщо покромсані без коментарів телесюжети взагалі випускати на екрани і розміщувати в інтернеті? Щоб було побільше актів виконаних робіт? Чи щоб дискредитувати опозиційних депутатів?
Не думаю, що після таких ось «телевисвітлень» «свободівцям» захочеться у подальшому брати участь у загальноміських заходах, адже слідом за міським головою ходять сумнозвісні ТРС-ники!

P.S. Моя репліка стосується не всіх творчих працівників КП «ТРС «Бориспіль», а лише окремих, чиї прізвища тут не вказав.

На фото: кадри з відеосюжету КП «ТРС «Бориспіль» «День пам’яті Т. Г. Шевченка»

Вадим ШАПОШНІКОВ,
депутат Бориспільської міської ради від ВО «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.