(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Депутати прийняли новий закон про громадські об’єднання

  • 30 березня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 602
  • Автор: admin
  • 0
Верховна Рада прийняла закон «Про громадські об’єднання». Документ підтримали 334 народних депутати. Не голосували лише комуністи.

Депутат від БЮТ Андрій Шевченко уточнив, що законопроект був проголосований в редакції підготовленої комітетом, яка була відпрацьована з прогресивною громадськістю. Всього в законопроект було внесено 207 поправок, передає «Інтерфакс-Україна».

Документом, зокрема, передбачено надання юридичним особам права об’єднуватися для здійснення і захисту прав і свобод, задоволення суспільних економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів, надання ГО права діяти на всій території Україні; спрощення державної реєстрації громадських об’єднань.

Законопроект також встановлює, що реєстрація ГО здійснюється безкоштовно, а плата стягується за внесення змін до статуту, видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію або статуту громадського об’єднання.

Обмежено підстави для відмови в реєстрації ГО і скорочений термін їх реєстрації до семи робочих днів; громадські організації та громадські спілки можуть здійснювати діяльність як юридичні особи приватного права, так і без статусу юридичної особи.
Відповідно до закону, ГО зі статусом юридичної особи можуть здійснювати підприємницьку діяльність не тільки через створені ними підприємства і товариства, а й безпосередньо, якщо така діяльність відповідає меті ГО і сприяє її досягненню.

Документом визначено також право ГО на участь у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, які утворюються органами державної влади, органами влади Криму, органами місцевого самоврядування для проведення консультацій з ГО та підготовки рекомендацій з питань, що стосуються сфери їхньої діяльності.

Закон містить також норму, згідно з якою громадські організації, легалізовані на момент введення закону в дію, повинні протягом п’яти років привести свої статути у відповідність із цим законом на безкоштовній основі.

Експерти позитивно оцінюють прийняття за основу законопроекту «Про об’єднання громадян». А громадські організації вітають прийняття в першому читанні цього законопроекту. На прес-конференції за підсумками IV Форуму громадянської асамблеї України представник Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба зазначив, що «цей законопроект є компромісом, більш прогресивний і відповідає європейським стандартам».

Лациба нагадав, що вказаний законопроект був розроблений громадськими організаціями та внесений, на їхнє прохання, на розгляд Верховної Ради кількома народними депутатами. Він нагадав, що чинний закон, який був прийнятий в 1992 році, Європейський суд з прав людини в 2008 році визнав недемократичним і таким, що не відповідає нормам Європейської конвенції з прав людини.
Максим Лациба зазначив, що цей законопроект значно полегшує реєстрацію громадських організацій. При цьому він зазначив, що на сьогодні в Україні невідома точна кількість існуючих громадських організацій. Так, за даними Міністерства юстиції, їх налічується 74 тис., за даними Держкомстату — близько 79 тис. Однак, за його словами, обидві цифри не є коректними, оскільки враховують не всі форми реєстрації, що діють нині.

Відповідно до законопроекту, прийнятого за основу, зокрема, буде введений єдиний реєстратор — Реєстраційна служба «Укрдержреєстр», яка дозволить встановити точну чисельність громадських організацій в Україні.

rus.newsru.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.