(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«Казочки з Баришполя», які зібрав Павло Чубинський

  • 12 квітня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1520
  • Автор: admin
  • 0
Днями у міській централізованій бібліотеці відбулася презентація першої окремої збірки українських народних казок, зібраних у м. Борисполі етнографічною експедицією П. Чубинського.

У 1873 році в Санкт-Петербурзі вийшов друком альманах «Малороские мифические сказки», де серед інших розміщено 30 казок, записаних Чубинським у нашому місті.

«Спочатку ми хотіли, щоб ці казки почули наші онуки, — розповідає упорядниця збірки Олена Іванівна Кравчун, — але з часом прийшло розуміння, що цей матеріал буде цікавим для всіх жителів нашого міста і району — як дітям, так і дорослим. Адже казка — один з основних проявів культури. Люди часто недооцінюють народну казку, але ж усі відомі авторські казки — лиш літературний переспів народної казки».
Робота над виданням казок Чубинського окремою книжкою розпочалася у лютому 2011 року. Ініціаторами й упорядниками виступили Олена Іванівна та Сергій Степанович Кравчун — відомі в місті митці. Стали збирати кошти, упорядковувати казки, працювати над розробкою дизайну книжки. Був оголошений конкурс серед учнів шкіл міста та району на кращу ілюстрацію до бориспільських казок. На конкурс надійшли понад 200 робіт, серед яких було обрано 14 найкращих. Вони й увійшли до збірки як ілюстрації, а також прикрасили обкладинку книжки.  
Й ось 5 квітня всі присутні змогли нарешті побачити і потримати в руках книгу «Казочки з Баришполя», яка ще пахла друкарською фарбою.

«Саме Баришполем називалося наше місто раніше, — повідав Сергій Степанович, — я вивчав це питання і, на мою думку, маю на це безперечні докази. Тому і назвали збірку саме так, адже міста не повинні міняти свої назви по чиїйсь волі».

Тож баришпильцям буде цікаво познайомитися з казками, що їх розказували своїм онукам наші прадідусі та прабабусі. У Баришполі загальновідомі казки розказували по-своєму, тобто вони мають певний оригінальний колорит і деякі відмінності сюжету. Тематика казок різноманітна — від чарівних до соціально-побутових, а корінням вони сягають дохристиянської української міфології, коли формувалися всі основні символи й образи казок.

На презентацію завітали діти, чиї роботи прикрасили збірку казок. Їх упорядники нагороджували примірником книги та паспорту (оригінали малюнків у рамках), які виготовлені в художній майстерні «Пепса». Цікаво також було послухати деякі казки у виконанні учнів Вороньківської загальноосвітньої школи.

Збірка вийшла невеликим накладом, її отримають міські та районні освітні заклади. А придбати її можна в упорядників.

Б. ТУР

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.